Galatasaray

Galatasaray Yönetimi Sağ Bek Arayışına Girdi

Yeni sezona daha güçlü bir takımla başlamak isteyen Galatasaray yönetimi, kadrosundan eksilme ihtimali olan bazı isimler için de alternatif arıyor. Özellikle de Şener’in istenen performansı gösterememesi sebebiyle sağ bek mevki için arayışa girmişti. Sarı kırmızılılar, bu süreçte 21 yaşındaki gurbetçi savunmaya teklif gönderen yönetim, olumlu cevap alamadı. Bu süreçte ise kadrosunda düşünmediği Ryan Babel ile takas anlaşmasına sıcak bakmaya başladı.

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray, ligin en önemli şampiyonluk adaylarından biri olmaya devam ediyor. Bu süreçte gelecek sezona çok daha sıkı hazırlık yapmak isteyen cimbom, oyuncularında ise eksiltmeler ve yeniler için çalışmalara imza atıyor.

Şampiyonluk Her Sezonda Hedef Olacak

Takımda ayrılık sinyalleri veren Mariano’nun ardından, Şener’in de istenen performansı sağlayamaması, sağ bek ihtiyacını ortaya koydu. Bu dönemde de bu mevki için iyi bir isim arayan sarı kırmızılılar, 21 yaşında olan gurbetçi savunma mevki sporcu için kiralık teklifte bulunmuştu. Fakat teklifi onay almayan cimbom, bu kez Ryan Babel için takas fikrini düşünmeye hazırlanıyor.

Takas teklifinin ardından ise görüşmelere tekrar başlayan aslanlar, koronavirüs sürecinde daha çok transfer çalışmalarına yoğun göstermeye devam ediyor. Gelecek sezonda çok sıkı bir kadro isteyen yönetim, şimdiden şampiyonluğu gözüne kestirmiş durumda.