Mariano

Galatasaray Yıldızından Türkiye’ye İlişkin Önemli İtiraflar

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de etkisini her geçen gün göstermeye devam ediyor. Bu süreçte tedbir olarak tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine de ayrıca karar verildi.

 

Galatasaray Spor Kulübü’nün efsane Brezilyalı topçusu Mariano ise, duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Liglerin ertelenmeme durumunda yapılacakları anlatan sarı kırmızılı sporcu, Türkiye’nin futbol liglerini en geç erteleyenlerden biri olduğunu ve önceki haftaya kadar hala oynamaya devam ettiklerini de açıkladı.

 

Sarı kırmızılı efsane, fikstüre göre Pazar günü için oynayacakları maçın olduğunu fakat onların futbolcular, teknik ekip ve de futbol departmanı olarak bir araya gelerek sahaya çıkmama kararı aldıklarını da ifade etti.

 

Maddiyatın Yanı Sıra Güvenli Şehirde Yaşamayı Göz Önünde Bulunduracak

Sürecin henüz başlangıcında ise Brezilya’ya dönmeyi düşündüğünü itiraf eden Mariano, maçların geç iptal olması sebebiyle bu durumun da mümkün olmadığını belirtti. Öte yandan Fransa’da oynayan arkadaşları ile de konuştuğunu söyleyen sarı kırmızılı oyuncu, kulüplerinin onlara dilerlerse Brezilya’ya dönebileceklerini veya isterlerse ülkede kalabileceklerini de söylediklerini vurguladı.

 

Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan oyuncu, gelecek teklifleri görerek, üzerinde düşünmesi gerektiğini de belirterek, süreci maddi tarafının yanı sıra iyi bir şehirde oynamak olarak göz önünde bulunduracağını ekledi. Bu durumun da hem kendi için hem de ailesi için önemine değindi.