Henry Onyekuru

Galatasaray Yeni Transfer Hazırlıklarına Başladı

Devre arası transfer dönemi Galatasaray için çok yoğun geçiyor. Saracchi ve Sedikida’yı kadrosuna alan sarı kırmızılı takım, Onyekuru ile de tekrar anlaştığını açıkladı. Stoper alanında da hazırlıkları olduğu öğrenilen sarı kırmızılı takımın, sezonun ikinci yarısına bomba gibi düşeceği konuşuluyor.

İkinci devre için bütün hızıyla hazırlıklara başlayan Galatasaray, son zamanlarda yapmış olduğu transferler ile kadrosunu güçlendirme konusunda büyük adımlar atıyor. Ayrıca stoper mevkii için de yeni oyuncular arayışında olan sarı kırmızılı takım, Murillo ile de görüşmelerini sürdürüyor.

Yunus Akgün İçin Yapılan Cercle Brugge Teklifi Kabul Edilmedi

Galatasaray’ın genç ve yetenekli forvet oyuncularından Yunus Akgün için Cercle Brugge’ün yapmış olduğu 2 milyon Euro’luk teklif ise, sarı kırmızılı yönetim tarafından yetersiz bulundu. Bu sebeple de yapılan görüşmelerin yarıda kaldığı ve Galatasaray’ın anlaşma masasından kalkma kararı aldığı öğrenildi.

Yunus’un ilk olarak 200 bin Euro karşılığında Cercle Brugge’ye kiralık olarak teklif almış ve genç sporcu bonservisi ile Haziran ayı için 1.8 milyon Euro karşılığında kadroya alınmak istenmişti. Fakat sarı kırmızılı yönetim bu teklife onay vermemişti. 19 yaşında olan Yunus Akgün sezon boyunca toplamda 3 maçta sarı  kırmızılı formayı giymiş ve Süper Lig’de sadece 7 dakika top koşturmuştu. Bu süreçte gerçekleşen Antalya kampına da götürülmeyen Akgün’ün anlaşması ise 2024 senesinin Haziran ayında sona erecek.