Galatasaray

Galatasaray Yeni Sezon İçin Yol Haritasını Belirledi

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği süreçte, Galatasaray Spor Kulübü iddialı kadro kurmanın peşine düştü. Sarı kırmızılı kulüpte ciddi bir sakatlık geçiren Fernando Muslera sonrasında kaleye ise Fatih Öztürk takviyesi yapılmıştı. Sarı kırmızılı kulüpte, sezonun ilk yarısı için yol haritasının da çizildiği öğrenildi. Yeni sezona başlangıç Fatih ile olacak.

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarının tempolu bir şekilde devam ettiği dönemde, Galatasaray Spor Kulübü de çalışmalarını sürdürüyor. Fernando Muslera’nın sakatlığı sonrasında kaleye takviyede bulunan takım Fatih Öztürk ile de anlaşmaya vardı.

Yıllık 4 milyon TL alacak olan Fatih Öztürk sarı kırmızılı kulübün kalesini koruyacak isim olurken, Muslera’nın ise Ocak ayından önce sahalara dönüşü zor görünüyor.

Muslera Ocak Ayında Dönecek

Sözleşmeli 13 yabancı isme sahip olan Galatasaray, yeni sezon için yol haritasını da çizmeye başladı. Orta sahaya takviyeler yapmaya hazırlanan sarı kırmızılı kulübün kontenjanının dolma durumunda ise Muslera’nın sözleşmesi dondurulacak.

Sezonun ilk yarısında lisans çıkartılmayacak olan 1 Numara için, Ocak ayında da tekrar takıma dönüş planları yapılacak.

Öte yandan, Fatih Öztürk ile sezona başlayacak olan cimbom, Okan Kocuk’u ise kulübede oturtacak. Muslera’nın yokluğunda da Fatih-Okan ikilisi aslanların kalesini korumuş olacak.

Güncel Yazılar