Nazım Sangare

Galatasaray Yeni Sezon İçin Hazırlıklarını Planlamaya Başladı

Süper Lig’in son haftalarına gelirken, Galatasaray ekibinde gelecek sezon için transfer hazırlıklarına başlandı. Sarı kırmızılı ekipte Şener Özbayraklı ve Martin Linnes ile yeni kararlar gündeme geldi. İki oyuncunun, sezon sonunda gönderilme planları bilgisi edinildi.

 

Sezon başından beri Galatasaray ekibinde en ciddi sıkıntının yaşandığı mevki sağ bölge olarak kayıtlara geçti. Bu süreçte sarı kırmızılı ekibin başarılı oyuncusu Mariao ise, ligin ikinci devresinde daha başarılı bir performansa imza atarak sağ mevki sıkıntısını bir süreliğine de olsa halletmiş konumda yer alıyor.

 

Sarı kırmızılı kulübün yıldız oyuncusu Mariano bu zaman diliminde sarı kırmızılıların sağ mevki ihtiyacını karşılasa da, yönetimin hedefleri arasında Ocak ayından kadroda yer alan Martin Linnes için bölgede yer alması yer aldı. Buna rağmen aslanın istediği seviyede bulunmayan Linnes yerine Mariano sorumluluğu üstlenmeyi başardı.

 

Bu süreçte başarısız performanslar sebebiyle de Linnes için yeni sezonda değeri bulunduğunda satılığa çıkarmayı düşünüyor. Öte yandan Şener için de değer bulunduğunda, transferinin olması için planlanıyor.

 

Mariano’ya Alternatif Nazım Sangere

 

Mariano’dan ise memnun olan sarı kırmızılılar, 33 yaşındaki tecrübeli oyuncu ile tekrardan 1 sene daha sözleşme imzalamayı düşünüyor.

 

Sezon sonunda Linnes ve Şener’in gitmesi durumunda da, kadroya gelinmesi istenen oyuncunun da Antalyaspor formalı Nazım Sangere olduğu öğrenildi.