Galatasaray

Galatasaray Yeni Sezon Hazırlıklarında Genç İsimlere Yönelecek

Ligler süresiz olarak askıya alınmış olsa da, yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediliyor. Galatasaray ekibi ise bu süreçte pek çok transfer ile gündeme gelmeye başladı. Küresel çaplı yaşanan ekonomik kriz neticesinde, sarı kırmızılı takım daha genç ve yetenekli oyunculara yönelme eğilimine girdi.

 

Sarı kırmızılı takım yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, ekonomik kriz gereği daha genç yeteneklere yönelmeye karar verdi. Altyapı isimlerinde kendi isimlerini belirlemenin yanı sıra yönetim, scoutlarını da her yere göndermeye başladı.

 

Cimbom yönetimi bu dönemde gözüne Mustapha Bundu ve Vizinger’i de gözüne kestirmiş oldu. Yüksek maliyetli isimleri ile indirim konusunda anlaşma olmaz ise de sarı kırmızılı kulüpte ciddi ayrılıkların yeri bu isimlerle doldurulmuş olacak.

 

Diğer İsim Golcü Genç Yıldız Vizinger Oldu

Takımın en maliyetli oyuncusu Radamel Falcao ile ilgili teklifleri değerlendiren Galatasaray yönetimi, kendi tedbiri adına hücum pozisyonuna isimler aramaya başladı. Aarhus ekibinin 23 yaşındaki başarılı oyuncusu Mustapha Bundu da bu anlamda mercek altına alındı.

 

Takımıyla bu sezon toplam 25 maça çıkan genç oyuncu, 10 gole ve 10 asiste de imza atmayı başarmıştı. Sarı kırmızılıların yakından takip ettiği diğer bir isim ise Celje’nin golcü yıldızı Vizinger oldu. 21 yaşındaki golcü de 26 maçta 18 gole imza atmayı başarmıştı.