Galatasaray ve Fenerbahçe

Galatasaray ve Fenerbahçe Ankette Karşı Karşıya Geldi

FIFA’nın sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği Galatasaray ve Fenerbahçe anketi rekor katılım ile gerçekleşti. Ezeli rakip iki takımın taraftarları arasında düzenlenen anketin kazananı ise sarı lacivertliler oldu.

Dünya futbolunun patronu olarak da tanımlanan FIFA, Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları arasında rekor katılımlık bir ankete imza attı.

13.5 milyon takipçisinin yer aldığı Twitter hesabı üzerinden dün itibariyle Fenerbahçe-Galatasaray anketi yapan FIFA, ‘Hangi taraftar daha tutkulu?’ sorusuna da cevap aradı.

Ankete toplamda 1 milyon 574 bin 203 kişi oy verirken, kazanan ise açık ara farkla Sarı Kanarya oldu.

Sosyal medyada tam anlamıyla gündeme oturan ankete, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın oyuncuları da katılım sağladı. Özel paylaşımlarda bulunan oyuncular, cevaplarıyla da ilgi gördüler.

Kazanan Sarı Kanarya

Sarı lacivertli kulüp anketi %57.3 ile kazanırken, sarı kırmızılı takımın oy oranı ise %42.7’de kaldı. Oranlara göre Fenerbahçe’nin oy sayısının 902 bin 19 olduğu öğrenilirken, Galatasaray’ın oy sayısı ise 672 bin 184 olarak kayıtlara geçti.

Sosyal medya paylaşım araçlarında büyük ses getiren ankette, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Galatasaray Spor Kulübü de birbirlerine yönelik paylaşımlarda bulundu.

İki ezeli rakibin liglerin başlamasına az bir zaman kala bu kadar tutkulu olması, salgın sebebiyle durağanlaşan futbol dünyası için de renk katmış oldu.

Güncel Yazılar