Galatasaray ve Fatih Terim

Spor Toto Süper Lig’de 7. Hafta başladı. Bu hafta kendi sahasında Göztepe’yi konuk edecek olan Galatasaray’da belirizlikler devam ediyor. Bilindiği üzere son maçlarda fazlasıyla puan kayıları yaşayan sarı kırmızılı ekipte en büyük eleştirilen isim teknik direktör Fatih Terim oldu.

Son 4 maçta 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak 10 puan kaybeden sarı kırmızılılar, Göztepe maçı ile takımın üzerindeki bu kara bulutları dağıtmak istiyor. Teknik direktör Fatih Terim artık kadroda rotasyon yapmak istemiyor. Şuan da sakatlıkları ve cezaları bulunan oyuncular dışında ideal bir 11 kurmak isteyen tecrübeli teknik adam, hafta sonu oynanancak olan Göztepe maçı ile birlikte birçok şeyi yoluna koymayı planlıyor.

İdeal 11 Hala Yok

Spor Toto Süper Lig’de son maçlarda istediğini alamyan Galatasaray’da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Kötü sonuçların alınmasında hedefe gelen tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile iligli ilginç istatistiklerde ortaya çıkmış durumda.

Yeni sezonda yani 2021 – 2022 sezonunda Avrupa’da ve Türkiye’de toplamda 13 resmi maçta sahaya çıkan Fatih Terim, kadroda toplamda 28 farklı oyuncuyu sahaya sürdü. Bu durumda zaten Fatih Terim’in hala ideal 11’ini bulamadığını göstedi. Son 2 haftada rotasyon yapmaya çalışan Fatih Terim, bunda da başarılı olamadı.

Fatih Terim’in Galatasaray Özeti

Spor Toto Süper Lig’de son maçlarda beklentilerin uzağında kalan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in kadro planlamaları devam ediyor. Hatırlanacağı üzere son 10 yıllık dönemde üçüncü kez sarı kırmızılılar göreve gelen teknik direktör Fatih Terim, bu süreç içerisinde 52 farklı oyuncu transfer etti.

Her transfer sezonunda mutlaka kadroya yeni isimler katan tecrübeli teknik adam, bu isimlere toplamda 70 milyon harcadı. Yeni sezonda da 11 futbolcu transfer eden teknik direktör Fatih Terim, bu futbolculara kulüp olaqrak 25 milyon euro harcadı. Fakat futbolcuların sözleşmelerindeki bazı maddeler gereğince bu rakam bonuşlar ve özel primler sebebiyle sezon içerisinde daha da artacak.

Öte yandan her ne kadar bu sezon aynı zamanda UEFA Avrupa Ligi’inn gruparında mücadele edilse bile son yıllarda Avrupa’da elle tutulur bir başarı gelmemesi başka bir eleştiri sebebi oldu.