GALATASARAY UEFA İÇİN HAZIRLANIYOR

Galatasaray bu sezon 2. Olarak sezonu tamamladığı için UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Lig Yolu alanında mücadele edebilecek. Galatasaray takımı İsviçre’de çekilecek olan kurada rakiplerinin kim olduğunu öğrenecek. İsviçre’de yapılacak olan kura çekimine 26 takım katılacak.

Bu 26 takımın 20’si Şampiyonlar Yolu kategorisinde yarışacak ve kalan 6 takımda Lig Yolu kategorisinde yarışacak. Galatasaray takımı da sezonu 2. Olarak tamamladığı için Lig Yolu kategorisinde yarışmaya hak kazandı fakat öncesinde geçmesi gereken bir sürü eleme maçları var. Bu yazımızda da aslında Galatasaray’ın eleme maçlarına, tarih detaylarına ve olası rakiplerine yer verdik.

GALATASARAY’IN OLASI RAKİPLERİ

Sarı kırmızılı aslan Galatasaray Lig Yolu kategorisinde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek. İsviçre’de çekilecek olan kurada rakipleri belli olacak olan Galatasaray’ın olası rakipleri şu şekilde; İskoçya’dan Celtic, Hollanda’dan PSV ya da Çekya’dan Sparta Prag takımları temsilcimiz Galatasaray’ın olası rakipleri. Bu takımlardan biri ile eşleşecek olan Galatasaray kendi evinde ve rakibinin evinde şeklinde iki maça çıkacak.

Galatasaray bu turda ilk maçlarına 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde çıkacak. Bu iki günde oynanacak olan maçlardan sonra ikinci maçlar da 27 ve 28 Temmuz tarihinde oynanacak. Galatasaray’ın bu iki aşamalı maçları sakin ve temkinli bir şekilde oynayıp geçmesi gerekiyor.

Bu ikili maç elemesini geçtiği takdirde Galatasaray 19 Temmuz’da yapılacak olan 3. Eleme turunda kuraya katılabilecek. Bu turu da geçmesi dahilinde Galatasaray Avrupa kupalarında oynanacak olan grup aşamasına geçebilecek.

Galatasaray’ın aynı zamanda Şampiyonlar Ligi finali grup elemelerine kalabilmesi için hem 2. Ve 3. Ön elemeyi geçip bir de play-off mücadelelerinde de rakiplerini elemesi gerekiyor. Galatasaray’ı grup aşamasına gelinceye kadar yorucu ve oldukça temposu yüksek bir dönem bekliyor.

GALATASARAY’IN SEZON HEDEFLERİ

Tüm bu UEFA eleme maçlarına ek olarak Galatasaray yeni sezona ve UEFA eleme maçlarına hazırlanmak için hazırlık sürecine başladı. Tüm oyuncuları yanında ve İstanbul’da olmayan Galatasaray’da olan oyuncular ile çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.

EURO 2020 sonrası ve başkanlık seçimi sonrası transfer konusunda daha da ağırlık verecek olan Galatasaray’da şu an için her şey belirsiz ve sıkıntı içerisinde. Başkanlık seçimi sonrası takımın durumu ne olacak ve kimler kalacak, kimler gidecek oldukça merak ediliyor.