Galatasaray Transfer Sürecini Hızlandırmak Zorunda

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda PSV Eindhoven ile eşleyen temsilcimiz Galatasaray kadrosuna güçlendirmeye çalışacak. Başkanlık seçimlerinin birçok süreci gölgelediği Galatasaray’ın tekrardan kükremesi gerekiyor.

Takımda transferlerin dışında şu anlık teknik direktör de bulunmuyor. Başkanlık seçimlerinden sonra takımın yeni teknik direktörü belli olacak. Başkanlık seçimini kazanan adaya göre Galatasaray’ın yeni teknik direktörü tekrardan Fatih Terim olabilir.

Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme turlarını geçerek oynamak isteyen Galatasaray’da transfer süreçleri hız kazanmaya başladı. Öncelikli hedefin kiralık oyuncuları kadroda tutmak olduğu transfer sürecinde takıma birçok yeni ismin de katılması bekleniyor.

Galatasaray Yerli Yıldızların Peşinde

Hem yabancı oyuncu sorununu aşmak isteyen hem de kadrosuna yeni yetenekleri katmak isteyen sarı kırmızı ekibin gözü ilk olarak yerli oyunculara çevrildi. Bursaspor’un başarılı oyuncusu Batuhan Kör’ü kadrosunda görmek isteyen Galatasaray Kör için görüşmelere başladı.

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performans ile beğenileri toplayan Batuhan Kör yeni sezonda Galatasaray forması ile yeşil sahalarda ter dökebilir. İddialara göre Bursaspor Kör için 2 milyon Euro istedi. Galatasaray’ın Bursaspor’a Kör transferi için henüz cevap vermediği biliniyor.

Batuhan Kör dışında Galatasaray yine Bursaspor’dan İsmail Çokçalış için de görüşmelere başladı. İlk hedefin Batuhan Kör olduğu süreçte İsmail Çokçalış için de sarı kırmızılı ekip uğraşacak.

Savunma hattında da birçok yeniliğe gitmek isteyen Galatasaray’ın Luyindama ile yollarının ayrılacağı konuşuluyor. Bu yüzden savunmaya yeni bir güç arayan sarı kırmızıların ilk tercihi Kaan Ayhan oldu. Kaan Ayhan’ın da Galatasaray’da oynamak istediği iddia ediliyor. Transfer sürecinin tamamlanması için Galatasaray’da başkanın seçilmesi beklenecek.

Alex MORENO ve Lazar TUFEGDZIC Görüşmesi

Galatasaray yerli futbolcuların dışında yabancı yıldızlara da gözünü dikmiş durumda. Öncelikle Alex Moreno ile görüşmelerini sürdüren sarı kırmızı ekip transferi neredeyse gerçekleştirmiş durumda. Moreno’nun kiralanarak Galatasaray’da gelecek sezon oynaması bekleniyor.

Son olarak Galatasaray’ın transfer sürecinde ilgilendiği bir diğer isim ise Lazar Tufegdzic oldu. 24 yaşındaki geç Sırp oyuncu ile görüşmeleri devam eden Galatasaray Lazar’ı da renklerine katmak istiyor. Alınan bilgilere göre Lazar’ın menajeri de Galatasaray süreçleri hakkında olumlu düşünüyor. Özellikle Fatih Terim’in oyuncusuyla ilgilenmesinin bir onur olduğunu beliren menajeri bu transfere sıcak bakıyor