Galatasaray Taraftarlarından Onyekuru Kampanyası

Yeni sezon için gün sayan ve transfer girişimlerine yoğunlaşan Galatasaray, geçtiğimiz günlerde aldığı mağlubiyet ile gündeme gelmiş ve ardından da bu mağlubiyeti unutturmak adına transfer ataklarına hız vermişti. Aynı gün içerisinde de 3 transfer haberi ile gündeme oturan Sarı Kırmızılı ekip, tekrar gündeme oturdu fakat bir kampanya haberiyle.

Yeni sezon için radarında Henry Onyekuru olan Galatasaray, temaslarını devam ettirse de transferde henüz bir netlik sağlayamadı. Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Monaco kulübü ise Onyekuru ile çatışma halinde ve bunun sonucu olarak da çıkılan son hazırlık maçında Onyekuru kadroda yer almadı. Monaco teknik direktörünün Onyekuru’yu kadroya almamasıyla birlikte Galatasaray taraftarları hareket geçti, kampanyanın fitili ateşlendi. 

Henry Onyekuru, Galatasaray İçin Monaco’ya Rest Çekmişti

Galatasaray’ın yeni sezon için radarında tuttuğu isimlerden biri olan Henry Onyekuru cephesinde sular durulmuyor. Galatasaray’a dönmek isteyen Nijeryalı oyuncu, kulübü Monaco’ya rest çekmiş ve bu yüzden de geçtiğimiz sezon kadro dışı kalmıştı. Bu sezonda da aynı çatışmanın devam etmesi Monaco’nun teknik direktörünün Onyekuru’yu kadro dışına atmasına sebep oldu.

Son hazırlık maçında Nijeryalı oyuncuyu kadroya almayan teknik hocanın bu sezon içinde Onyerkuru’ya yer vermeyeceği düşünülürken Sarı Kırmızılı taraftarlar Galatasaray’ın eski oyuncusu için atağa geçti. Onyekuru’nun kadroya alınması için kampanya başlatan taraftarlar, bu yolla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Ses getiren kampanyanın ilerleyen zamanlarda Onyekuru için nasıl bir etkisi olacağı merak ediliyor. 

71 Maç, 22 Gol ve 12 Asist

Galatasaray eski oyuncusu olan 24 yaşındaki Henry Onyekuru, 3 farklı dönemde Galatasaray’da kiralık olarak forma giymişti. Yeni sezon için de kiralama formülü düşünülen isim Sarı Kırmızılı forma ile 71 karşılaşmada mücadele vermiş ve bu karşılaşmalarda da toplam 22 gol sevinci yaşatmıştı.

Bu gol sevinçlerinin yanı sıra 12 asist başarısı da gösteren Onyekuru, performansıyla dikkat çekmiş ve gelecek vadeden oyuncular arasında yerini almıştı. Yeni sezon için Galatasaray’ın bir kez daha radarına aldığı Onyekuru’nun, bu transfer sürecine sıcak baktığı bilinirken bu konuda kulübü Monaco’ya da rest çektiği bilinenler arasında…