GALATASARAY SÜPER LİG’DE KÖTÜ GİDİŞAT DEVAM EDİYOR

Sarı Kırmızılı takım da süper lig de ki kötü gidişat devam ediyor. Yeni sezona genç ve tecrübesiz bir takım ile başlayarak takımı gençleştirmek isteyen başkan ve tecrübeli teknik adam Fatih Terim genç takımı ile süper lig de liderlikten çok uzaklar.

Sezon başında ki bu yapılanma sonrasında sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in açıklamalarına zaten takımın başarılı ola bilmesi için an az 3 yıl süre istemişti.

Süper lig de her zaman şampiyonluğa oynayan sarı kırmızılı takımın bu kötü performansına alışık olmayanlar için oldukça garipsense de süper lig de ki başarıdan ziyade Avrupa‘da ki başarı bu sezon daha değerli olmuş durumda.

Kurulan genç takım ile Avrupa’ da Aslan olan sarı kırmızılı takım süper lig de ise oynatmamam üzerine olan oyun sistemleri üzerine rakiplerin çözüm üretmekte zorlanıyorlar.

Tamamen geçiş oyununa sahip hücumda hızlı sonuç olan bir takım olan Galatasaray süper lig de bu oyunları ile yukarılara doğru çıkması zor.

SÜPER LİG’DE İŞLER PLANLANDIĞI GİBİ GİTMİYOR

Sarı kırmızılı takım da süper lig de işler hiç planlandığı gibi gitmiyor. Oyun ve sonuç olarak iyi işler ortaya çıkarmalarına rağmen üstünlüklerini koruyamadıklarını görüyoruz.

En basit örnek olarak lig de Trabzonspor ile 2 – 0 öne geçmelerine rağmen sahadan 2 – 2 beraberlik ile ayrılmışlardı. Bunun devamın da deplasmanda Beşiktaş karşısında 1 – 0 öne geçmelerine rağmen sahadan 2 – 1 mağlup ayrıldılar ve son olarak da sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile derbide 1 – 0 öne geçmelerine rağmen gene sahadan 2 – 1mağlup olarak ayrılmışlardı.

Bu büyük takımlar ile oynana maçlar da rakiplerine oyun üstünlüğü sağlamalarına rağmen skor anlamında sonuç almakta zorlandılar.

Süper lig de hakem kararları üzerinden de büyük sıkıntılar çeken sarı kırmızılı takım bu anlam da bu sezon en çok sıkıntı çeken takımlardan birisi diye biliriz. Genel anlamda zaten lig de hakemlerin bir standartları olmadığı için bütün takımlar üzerinde skor ve sonuç anlamında etkileri oluyor.

GALATASARAY’IN KADRODAKİ EKSİKLİKLERİ

Sezon geneli ne bakınca sarı kırmızılı takım da ilk olarak hücumda kadro istikrarı yok diye biliriz. 3 golcüsü de birbirinden farklı sürekli değişerek oynaması bunun bir etkisi olacaktır.

Sağ ve sol bek ikisi de Galatasaray seviyesinde değil. P. Van ve D. Yedlin kesinlikle ikisi de bu sezon ki performanslar ile takım da ki en kötü iki oyuncu diye biliriz.

Orta sahada 6 numara yok.  Geçiler de 6 numara olama dan sıkıntı çeken sarı kırmızılılar o bölgeye yapacakları bir transfer ile bunu çöze bilirler.

Kaleci Muslera’ nın da artık kariyer sonuna gelmesi ile da alternatif yerli kaleci şart gibi görünüyor yenilen basit goller sonunda.