GALATASARAY SÜPER LİG’DE KAYBEDİYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligin’ de yoluna devam ederEK gruplardan lider olarak çıkarak adını son 16 takım arasına yenilgisiz olarak yazdırmayı başaran takım aynı performansı süper lig de göstermekte oldukça uzak kaldılar.

Süper lig de ise işler sarı kırmızılı takım için hiç de yolunda gitmiyor. Süper Lig’de lider bordo mavili ekip Trabzonspor’ un 18 puan gerisinde kalan Galatasaray şampiyonluk hayallere kalmış durumda.

Süper lig de üst üste aldığı kötü sonuçlar ile ligin orta sıralarında yer alan sarı kırmızılı takım da işler yolunda değil.

Yönetimde de çatlak sesler çıkmaya başlarken bir bir istifalar da gelmişti.

GALATASARAY AVRUPA’DA FARKLI OYNUYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’nde Zorlu grubundan yeni bilgisiz olarak gide takım adını son 16 takım arasına yazdırmayı başarmıştı.

UEFA Avrupa Ligi’nde güçlü rakipleri karşısında oldukça iyi bir futbol ortaya koyan sarı kırmızılı takım aynı performansı Süper Lig’de gösteremiyor.

 Avrupa’da güçlü rakipleri karşısında akıllıca oyunlar oynayarak rakiplerini geride bırakmışlardı. Lazio, Marsilya ve Lok. Moskova gibi güçlü takımlara yenilmeden grubunu tamamlayan sarı kırmızılı takım Süper Lig‘de ise adeta kaybolmuş durumdalar.

GALATASARAY’IN SÜPER LİG’DEKİ OYUN YETERLİ DEĞİL

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Süper Lig’de Geride kalan 17 hafta sonunda Ligde topladıkları 24 puan ile 11 sıraya kadar gerilediler.

Bu sezon Süper Lig’de sarı-kırmızılı takım 17 ilk karşılaşmasında 6 galibiyet 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak oldukça kötü bir sezon yaşıyorlar.

Sarı kırmızılı takım Süper Ligdeki son 6 maçında ise galibiyet alamadan ayrıldılar.  süper ligde en son sarı-kırmızılı takım 31 Ekim’de kendi sahasında oynadıkları Gaziantep maçın da 3 puan almışlardı.

Bu sezon Süper Lig’de sarı kırmızılı takım sadece 3 karşılaşmada üst üste galibiyet ile ayrılırken, Üst üste iki maçtan da mağlup olarak ayrılmışlardı.  Son 6 karşılaşmada ise galibiyet alamadılar.

GALATASARAY’IN GENÇ OYUNCULARI SÜPER LİG’E MOTİVE OLAMADI

Yeni sezona genç ve potansiyeli yüksek oyuncular ile başlayan sarı kırmızılı takım genç oyuncularını Süper Lig’de motive etmekte zorlandı.

Sarı kırmızılı takım genç oyuncuları ile Avrupa’da etkili bir oyun oyna salardı aynı performansı Süper Lig’de göstermekte zorlanıyorlar.

Süper Lig’de üst üste alınan kötü sonuçlar ile de hiç o yüzden üzerindeki baskı artmış durumda. Alınan kötü sonuçlar ile beraber de takımı Süper Lig’deki olan inancı kuruş durumda.

Süper Lig’de alınan kötü Sonuçlar da da futbolcuların hakemlerin etkisini yüksek olduğunu düşünmeleri nedeniyle de karşılaşmalara tedirgin çıkıyorlar.

GALATASARAY’DA KADRODA İSTİKRAR SAĞLANAMADI

Sarı kırmızılı takımın Süper Lig’deki kadrosuna bakıldığında sürekli özellikle hücum hattında ki oyuncuların farklı olmasının da etkisi var.

 Hücumda M. diagne, Halil Dervişoğlu ve Mostafa Mohmed sürekli farklı oyun sisteminde istikrara sağlayamadan bir maç varlar bir maç yoklar.