GALATASARAY SÜPER LİG’DE İLK YARIYI GALİP TAMAMLADI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 2021 – 22 sezonun da süper lig de oldukça kötü bir sezonun ilk yarısını geride bıraktılar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezona yeni bir yapılanma ile giren takım kadrosunda ki tecrübeli isimler ile yolları ayırarak genç oyuncular ile kadrosunu güçlendirerek yeni sezona başlamışlardı.

Süper lig de şampiyonluk yarısında görmeye alışık olduğumuz sarı kırmızılı takım bu sezon ki performansı ile şampiyonluk yarışından bir hayli uzak kalmış durumdalar.

Sezonun ilk yarısı geri de kalırken sarı kırmızılı takım süper lig de görmeye alışık olmadığımız bir yer de tamamladılar. Sarı kırmızılı takım ilk yarıyı süper lig de 10. Sırada 27 puan ile tamamladılar.

Bu sezon şampiyonluk yarışışından uzak kalan sarı kırmızılı takım şuan için tek tesellisi UEFA Avrupa Ligin’ de takımın genç oyuncuların göstermiş olduğu mükemmel performansları oldu.

GALATASARAY SÜPER LİG’DE EN KÖTÜ SEZONUNU GEÇİRİYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de sezona ilk iki haftada galibiyet ile başlayan sarı kırmızılı takım sonra ki 4 maçlık lig macerasında ise 2 beraberli ve 2 mağlubiyet alarak kötü gidişin sinyallerini vermeye başladılar.

Sonrasında sarı kırmızılı takım da 3 haftalık bir toparlanma süresi başlasa da iki derbide de aldığı mağlubiyetler takımı kötü etkiledi.

Süper lig de son hafta öncesinde oynanan 7 karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılamayan sarı kırmızılı takım bu süreçte 3 mağlubiyet 4 beraberlik alarak süper lig de yarıştan tamamen kopmuş oldular.

Sezonun ilk yarısının son karşılaşmasında ise kendi sahasında konuk ettikleri Antalyaspor ‘u 2 – 0 mağlup eden sarı kırmızılı takım süper lig de uzun süre sonra galibiyet ile tanışan Galatasaray sezonun ilk yarısını 27 puan ile tamamlarken lider Trabzonspor ile de aradaki puan farkı 19’ a kadar çıkmış oldu.

GALATASARAY UEFA AVRUPA LİGİN’DE SON 16’YA KALDI

UEFA Avrupa Liginde de boy gösteren sarı kırmızılı takım süper lig de ki kötü performansının yanı sıra Avrupa’ da çok iyi bir grup aşaması geride bıraktılar.

Grubunda oldukça güçlü rakipler karşısında iyi bir oyun ortaya koyan sarı kırmızılı takım yenilgisiz lider tamamlayan Galatasaray adını son 16 takım arasına yazdırma başarısı da göstermiş oldu.

FATİH TERİM 6 MAÇ KULÜBEDE OLAMADI

Sarı kırmızılı takımın bu puan kayıplarında en önemli eksiği de kenarda olmayan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ‘in olmaması olduğunu düşünüyorum. Kendi sahasında Fenerbahçe derbisinde alınan 2 – 1 lik mağlubiyet sonrasında 6 maçlık ceza alan tecrübeli teknik adam takımını zorlu süreçte yalnız bıraktı.

Kaybedilen puanlar sorasında tecrübeli teknik adamın yedek kulübesinde olmadığı maçlar da sarı kırmızılı takım sadece 1 karşılaşmadan galip olarak ayrıla bildiler.