Fatih Terim

Galatasaray Spor Kulübü Seyircisiz Maçın Biletlerini İade Etme Kararı Aldı

Süper Lig’de 26’ıncı hafta müsabakasında karşı karşıya gelecek Galatasaray ve Beşiktaş müsabakası ile ilgili karar verildi. Dünyada salgın hastalık halini alan yeni tip koronavirüs sebebiyle derbi maçının seyircisiz oynanmasına karar verildi. Sarı kırmızılı ekip ise derbi için bilet alan taraftarlarının iadesini yapmaya hazırlanıyor. Galatasaray Spor Kulübünün bu durumdan zararının ise 5 milyon TL olduğu öğrenildi.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında karşı karşıya gelecek Galatasaray ve Beşiktaş ekipleri, müsabakanın hazırlıklarına devam ederken, oyunun seyircisiz oynanmasına karar verildi. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de iki kişide tespit edildi.

50 Bin Taraftar İade Bekliyor Zarar 5 Milyon TL

İlk vakanın tespitinin ardından ülkedeki virüs önlemleri alınırken, durum spor organizasyonlarına da yansıdı. Beşiktaş ve Galatasaray arasında yaşanacak ve diğer tüm spor organizasyonlarının da seyircisiz bir şekilde oynanacağı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı.

Bu durumun ardından ise Galatasaray yönetimi harekete geçti. Öncesinde bilet alan taraftarlarının biletlerinin iade sürecine başlayan sarı kırmızılı yönetim, 50 bin taraftarın parasını iade edeceği bildirildi. Sarı kırmızılı kulübün zararının ise 5 milyon TL olduğu bilgisi edinildi.