Bernard Mensah

Galatasaray Spor Kulübü Bernard Mensah İçin Harekete Geçti

Süper Lig’de sezona koronavirüs sebebiyle ara verildiği dönemde, Galatasaray Spor Kulübü, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. 2020-2021 sezonu için transfer hazırlıklarına başlayan sarı kırmızılı kulüp, Hes Kablo Kayserispor ekibinin başarılı futbolcusu Mensah ile ilgili adım atmaya başladı.

Süper Lig’e yeni tip koronavirüs sebebiyle ara verilmiş olsa da, Galatasaray Spor Kulübü, gelecek sezonun hazırlıklarına başladı. Düşme potasında yer alan Hes Kablo Kayserispor ekibinin başarılı oyuncusu Mensah için harekete geçen sarı kırmızılı yönetim, edinilen bilgiye göre oyuncu için teklifte bulundu.

Geçmiş süreçte Beşiktaş’ın da teklif yapmış olduğu Ganalı oyuncu, siyah beyazlı kulübü ise kabul etmediğini bildirmişti. Başarılı sporcu ise şimdilerde kulübü ile problemli bir süreç içerisinde ve bu yüzden de kadro dışında yer alıyor.

Beşiktaş’ı Kabul Etmemişti

Ganalı oyuncu Bernard Mensah’a ilişkin haberler ise kendi ülkesinin basınına yansıdı. Sporcu için sarı kırmızılı yönetimin teklif gönderdiği iddiaları ortaya atıldı.

Disiplinsiz davranışları ve kamp kurallarına uymama sebepleriyle kadro dışı bırakıldığı belirtilen oyuncu için aslanların vermiş olduğu teklif ise 2 milyon Euro+Jimmy Durmaz ve Emre Taşdemir şeklinde iddia edildi.

 

Oyuncu için ise Beşiktaş yönetimi 3.5 milyon Euro teklif etmişti. Fakat teklif kabul edilmemişti.

Mensah, toplamda 1785 dakika sahada forma giymiş ve 21 müsabakada 3 gol ve 8 asist başarısı göstermişti.