GALATASARAY RUSYA’DAN LİDER DÖNÜYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligi E Grubu 3. maçında deplasmanda Lokomotiv Moskova’yı 1-0 mağlup ederek grubunda ki liderliğini devam ettiren Galatasaray grubundan çıkmak için büyük avantaj elde ettiler.

Galatasaray’ın tek golünü 82’ dakikada Kerem Aktürkoğlu kaydetti.

SARI KIRMIZLI TAKIM AVRUPA’DA NASIL OYNAYACAĞINI BİLİYOR

UEFA Avrupa Ligin’ de E Grubunda sarı kırmızlı takım üç karşılaşma sonrasında topladığı 4 puan ile liderlik koltuğunu bırakmadılar.

Avrupa’ da nasıl oynayacağını bilen bir sarı kırmızlı takım var. Savunma Marcao ‘nun takıma katılması ile oyun kurulumu açısından ne kadar değerli olduğunu gördüğümüz kadar sol bek Patrick van Aanholt’ un kademelerinde de ne kadar iyi olduğunu gördük ki Süper Lig’de de dönecek olması ile orada ki problemi hafifletecektir.

Deplasman ‘ da nasıl oynayacağını iyi bilen Galatasaray savunma ve orta sahada ki hatlar birbirine çok yakın geçiş oyunlarında rakibe orta boşluk bırakmayan, oyunun temposunu kontrol eden bir takım vardı.

Oyunun ilk yarısı daha çok iki takım arasındaki orta saha mücadelesi ile geçerken sık sık faul düdüğü ile de oyun durmuş oldu. Orta saha mücadelesi oldu demişken Berkan’ ın performansı da çok iyiydi. Rakibin pas alanlarını iyi kapatan oyuncu orta sahada rakibine kolay kolay geçit vermedi.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim planı büyük ihtimal ile 70’ dakikaya kadar oyunun kontrolünü tutup rakibe pozisyon vermeden maçın son çeyreğine kadar oyunu bu şekilde götürme planı ile karşılaşmaya çıkmıştı.

Oyun içerisinde duran toplar dan pozisyonlar da yakalayan sarı kırmızlı takım da oyunun kilidini maçın ikinci yarısında oyuna dahil olan Kerem Aktürkoğlu ve O. Morutan açtı.

Risk almak için de 70 ‘ sonrasında oyuncu değişiklikleri ile bunu çok net gördük. Kerem Aktürkoğlu ve O. Morutan oyuna dahil olduktan sonra rakibi daha çok tehdit eden pozisyonlar bulan golü arayan Galatasaray vardı ki aradıkları golü de O. Morutan ve Kerem Aktürkoğlu iş birliğinde çok da güzel bir gol buldular.

İkinci en net pozisyonu da Kerem Aktürkoğlu ile yakalayan Galatasaray Kerem’ in pozisyonda kaleyi denemesi yerine boşa çıkan oyuncu M. Diagne ‘yi tercih etmesi daha iyi olurdu.

ASLAN GRUPTAN ÇIKMAYI GARANTİLEDİ

UEFA Avrupa Ligin’ de E Grubunda 3 karşılaşma sonunda topladıkları 7 puan ile lider olan sarı kırmızılı takım gruptan çıkmayı büyük oranda garantilemiş durumdalar.

İlk karşılaşmada kendi sahasında Lazio ile karşılaşan Galatasaray rakibini 1 – 0 yenerek gruplara 3 puan ile başlamışlardı.

İkinci maçlarında ise Fransa ‘da Marsilya ‘ ya konuk olan sarı kırmızılı takım 0 – 0 beraberlik ile 1 puanı kapmıştı.

Son karşılaşmasında ise Rusya ‘ da Lokomotiv Moskova ‘yı 1 – 0 mağlup eden Galatasaray liderlik koltuğunda ki yerini sağlamlaştırdı.

Lazio ve Marsilya ‘ maçının da 0 – 0 berabere bitmesi ile de aradaki puan farkı 3 ‘ e çıkaran Galatasaray için büyük bir avantaj oldu.