GALATASARAY, RUİ COSTA ARACILIĞIYLA BENFİCA’YA ULAŞMAK İSTİYOR

2020 – 2021 sezonunu lider Beşiktaş’ın ardından ligi ikinci sırada tamamlayan sarı – kırmızılılar, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen başkanlık seçimiyle yeni başkanını belirledi. Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı olarak göreve başlayan Burak Elmas, transfer çalışmalarını teknik direktör Fatih Terim’in yönlendirmelerine göre yapıyor. İkilinin yoğun mesai harcadığı görüşmeler için İmparator’un esi öğrencisi ve Benfica’nın sportif direktörlük görevini yerine getiren Rui Costa devreye girecek. Ayrıca yeni yönetim Portekizli eski futbolcu sayesinde Benfica ile arasında bir bağ kurmayı planlıyor.

Geçen hafta sonu tarihi bir seçimle yeni başkanını belirleyen Galatasaray, yeni yönetimin başa gelmesiyle birlikte transfer çalışmalarına yoğun bir mesai harcamaya başladı. Kadroya kazandırılacak olan yeni oyuncuların dışında mevcut kadroda yer alan futbolculardan hangilerine veda edileceği ve hangileri ile yola devam edileceği konusunda da çalışmalarına hız kazandıran sarı – kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim’in Florya’ya geri dönmesinin ardından İmparatorun hazırladığı rapora göre hareket ediyor.

Gedson Fernandes İçin Rui Costa İle İletişime Geçilecek

Sarı – kırmızılılar, geçtiğimiz sezonun devre arasından Benfica forması giyen orta saha oyuncusu Gedson Fernandes’i kiralık olarak renklerine bağladı. Çok kısa sürede sahada gösterdiği performansla hem taraftarların hem de teknik direktör Fatih Terim’in kalbini çalan 22 yaşındaki futbolcu için Benfica ile tekrar temasa geçilecek. Bu kez bizzat İmparatorun işe dahil olacağı öğrenilirken başarılı çalıştırıcının eski öğrencisi Rui Costa ile bu transferi sonlandırmak istiyor.

Portekiz Ekibi İle Transfer Dayanışması Yapılacak

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, Benfica Kulübü’nün Sportif Direktörlük görevini üstlenen eski oyuncusu Rui Costa ile sadece Gedson Fernandes transferi için görüşmeyecek. Sarı – kırmızılı kulübün 38. Başkanı olarak göreve başlayan Burak Elmas ve ekibinin projeleri arasında bulunan Benfica iş birliği ile Portekiz ekibinin alt yapısında yetişen futbolcuların deneyim kazanması için bir süre Galatasaray’da görev almalarını sağlama işlemleri için de Rui Costa referansından yararlanılmak isteniyor.

Bu yöntem ile Türkiye’ye gelerek kariyerlerindeki performans artışını Galatasaray’da göstermelerini isteyen yeni yönetim, Benfica’nın bu sayede bu oyuncuları hem daha yüksek bir fiyata satmasını hem de sarı – kırmızılıların bu satış işlemlerinden bir miktar pay almasını hedefliyor.