GALATASARAY R. BABEL VE S. FEGHOULİ İLE OCAK AYINDA YOLLAR AYRILIYOR

Sarı kırmızı takım da devre arası yaklaşırken dış transfere verdikleri yoğunluk kadar içerde de çalışmalara başladılar.

Bu sezon kadrosuna genç ve maliyeti düşük oyuncu grubu ile kurdukları kadro sonucunda karoda yer alan tecrübeli ve yüksek maliyetli oyuncular ile de yollarını ayrıma kararı almışlardı. Yaz transfer döneminde ilk olarak tecrübeli yıldız isim Kolombiyalı R. Falcao ile yollarını ayıran sarı kırmızlı takım bu devre arasında ise R. Babel ve S. Feghouli ile de yollarını ayırmak istiyorlar.

ALACAKLARI KARŞILIĞINDA ANLASARAK YOLLAR AYRILACAK

Sarı kırmızlı takımın Cezayirli oyuncusu tecrübeli isim 31 yaşındaki Sofiane Feghouli ile sözleşmesinin bitmesini beklemeden devre arasında yollarını ayırmak isteyen Galatasaray çalışmalara başladı.

Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli sarı kırmızlı takımda yıllık en çok ücret kazanan oyuncuların başında gelen isimlerden birisi. Sarı kırmızılı takım ile yıllık 4 Milyon Euro ‘ ya yakın bir ücret alan oyuncu ile alacaklarının bir kısmını vererek devre arasında yollar ayrılmak isteniyor.

Galatasaray ile birçok başarı elde eden Cezayirli oyuncu iki kez süper lig de şampiyonluk yaşayan ve bir kez Türkiye kupası ve bir kez de süper kupa kazana oyuncu sarı kırmızılı forma ile 5 sezon da 144 kez sahaya çıkan Cezayirli 32 kez fileleri sarstı.

Son iki sezondur düşen formu ile teknik heyetin ve sarı kırmızlı taraftarında gözünden düşen Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli devre arasında ayrılık vakti geldi gibi görünüyor. Kadroda gençleşmeye giden takım da da yer bulması zor olan oyuncu ile anlaşarak yollar ayrılacak.

Oyuncunun yıllık ücretinin yarısına kadar olan kısmı ödeyecek olan yönetim karşılığında sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini oyuncuya devre arasında vermesi bekleniyor.

HOLLANDALI YILZI RYAN BABEL AYRILMAYA PEK NİYETİ YOK

Sarı kırmızılı takımın Hollandalı yıldız ismi 34 yaşındaki R. Babel sarı kırmızılı takımın bir başka yollarını ayırmak istediği oyuncu.

Yaz transfer döneminde de takımdan ayrılacağı Kasımpaşa ile adı geçen oyuncunun takımdan ayrılmaya pek de niyeti yok gibi. Sarı kırmızılı takım ile yıllık ücret olarak 2,5 Milyon Euro alan Hollandalı oyuncu bu kontratı başka hiçbir kulüpten kariyerinin sonunda alamayacağı için ayrılmaya pekte niyeti yok.

Bu sezon sarı kırmızlı takım ile 8 süper lig karşılaşmasında 275 dakika saha da kala bilen oyuncu skor katkısı sağlayamadı.

UEFA Avrupa liginde ise 7 karşılaşmada 255 dakika sahada kalan Hollandalı 1 asist katkısı saplaya bildi.

Geçtiğimiz sezon ise takım da gol ve asist yollarına etkili olan oyuncu 32 süper lig karşılaşmasında 7 gol 5 asist yapmıştı.

Futbol kariyerinin sonuna yaklaşan oyuncu ile sarı kırmızılı kulübün anlaşıp alacaklarının yarışına karşılık sözleşmesini vermeyi düşünseler de oyuncu buna pek de sıcak bakıyor gibi değil.