Galatasaray PSV Eindhoven Maçını Neden Kaybetti

2020 – 2021 sezonunu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray; ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını elde etmişti. Bu noktada, temsilcimiz; ikinci ön eleme turunda Hollanda’nın PSV Eindhoven takımıyla eşleşti. Galatasaray’a kıyasla daha oturmuş bir kadrosu olan Hollanda temsilcisinin bu turu geçeceği düşünülüyordu. Sarı kırmızılı takım; transferlerin yetişmemesinden dolayı bu maça dezavantajlı olarak çıkmıştı.

Maça oldukça kötü başlayan Galatasaray; ilk yarıyı 2-1 geride kapattı. İkinci yarıda ise bilhassa defansta yapılan hatalar devam etti. Eran Zahavi ve Mario Götze’nin etkili oyunuyla üç gol daha bulan PSV Eindhoven; maçtan 5-1 galip ayrıldı.

Taraftarlar Maçın Ardından Bir Hayli Tepkili

Galatasaray taraftarları; kaybedilen PSV Eindhoven maçının ardından hem Fatih Terim’e hem de yönetime bir hayli tepkili! Transferlerin zamanında yetişmemesinin bu skora sebep olduğu düşünülüyor. Bunun yanı sıra, Fatih Terim’in takımı maça hazırlayamadığı da biliniyor.

Sarı kırmızılı takımda eleştirilen odak noktasında Fatih Terim bulunuyor. Maç öncesi yapmış olduğu basın toplantısında uzun vadeli planlarından bahseden deneyimli teknik adamın taraftarlardan zaman istemesi tepki çekti.

Çünkü, PSV Eindhoven karşısına çıkan oyuncuların tamamı kendisinin döneminde transfer edilmişti. Bunun yanı sıra, futbolcularla yapılan anlaşmalar da can sıkıyor. Babel, Falcao, Feghouli ve Diagne’nin sözleşmelerinden kurtulamamak; ciddi bir sorun teşkil ediyor. Buna ek olarak, sarı kırmızılı takımın Marcao dışında satabileceği oyuncusu da bulunmuyor.

Galatasaray’ın Maçı Kaybetme Sebeplerini Herkes Merak Ediyor

Galatasaray; sezonu PSV Eindhoven’a kıyasla 10 gün önce açmasına rağmen oyuncuların iyi çalışmadığı gözlerden kaçmadı. Rakibine kıyasla az koşan sarı kırmızılı takım; ikili mücadelelerde de zayıf kaldı. Bunun yanı sıra, Fatih Terim’in üçlü savunma tercihi de tepki çekti. Takımın bu sistemle oynamaya alışkın olmaması hataları da beraberinde getirdi. Ayrıca, Arda ve Babel gibi temposuz oyuncuların varlığı da maça etki etti.

İşin bir de yönetim kısmı bulunuyor. 19 Haziran’da göreve gelen Burak Elmas; transferleri on gün içerisinde bitireceğini açıklamıştı. Ancak, Barış Alper Yılmaz dışında transfer yapılamadı. Bilhassa Larsen, Alioski, Gedson ve Ghezzal gibi isimlere imza attırılamaması tepki çekti.