Galatasaray

Galatasaray Planlarına Başladı

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen yabancı kuralı için harakete geçti. Yabancı sınırı nedeniyle çok sayıda isimle yollarını ayırmaya karar veren sarı kırmızılılar, yeni sezonun planını da yaptı.

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray, yeni sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen yeni yabancı kuralına göre çok sayıda isimle yollarını ayırma kararı alan kulüp, çalışmalarına ise devam ediyor.

Gelecek sezonun hazırlıkları için yoğun bir çalışma sürecinden geçen cimbom, pandemi sonrasındaki 6 oyununda ise galibiyet sevinci yaşayamamıştı.

Pandeminin ardından çıktığı 6 oyunda da galibiyet yaşayamayan sarı kırmızılılar, ilk olarak şampiyonluk sonrasında da Şampiyonlar Ligi hedeflerine veda etmişti.

Yeni sezonda önemli gelir kayıpları yaşayan Galatasaray ekibi, bu süreçte ilk iş olarak da maliyeti yüksek isimlerle yollarını ayıracak.

Yüksek maliyetli isimlerle yollarını ayırmaya karar veren sarı kırmızılılar, bu süreçte yabancı kuralı için de hesaplara başladı.

Üç Efsane Gündeme Geldi

Bu süreçte gündeme tekrar gelen isimler ise Galatasaray’ın efsaneleri oldu. Maddi yüklerinin fazla olmaması ve takım aidiyeti nedeniyle boşta olan üç eski cimbom yıldızı ise Arda Turan, Semih Kaya ve Emre Çolak oldu.

Aslanın gündemine tekrar gelen Galatasaray yıldızlarında, üç oyuncu da menajerleri aracılığıyla sarı kırmızılılara haber gönderdi. Ve yetiştikleri kulübe tekrar dönmek istediklerini bildirdi.

Güncel Yazılar