GALATASARAY ONYEKURU İÇİN İLK ADIMI ATTI

Ara transfer döneminde takıma yeni isimler katarak kadroyu güçlendirmek isteyen Galatasaray, Nijeryalı yıldız Henry Onyekuru için kollarını sıvadı. Sol kanat futbolcusunu kadro dışı bırakan Monaco ile temas kuran Aslan, Onyekuru’yu zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralamak için görüşmeler yaptı.

Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim’in gözbebeği Henry Onyekuru için resmi olarak görüşmeler gerçekleştirildi. Genç sol kanat oyuncusu için Galatasaray yönetimi, ilk adımı attı. Henry Onyekuru ile her konuda anlaşmaya varan Sarı-Kırmızılı kulüp, Fransız kulübüne menajer D’Avila aracılığı ile teklifler iletiyor.

Monaco’nun, ocak ayında kesin olarak Henry Onyekuru’yu elden çıkarması bekleniyor. Menajer D’Avila’ya göre Henry Onyekuru için anlaşma çok uzak görünmüyor. Galatasaray yönetiminin, Onyekuru ile mutabakat sağlaması, Monaco’nun elini zayıflatıyor.

Resmi olarak başlayan pazarlık masasında, Nijeryalı yıldızın kiralanma süresi, kiralık ücreti ve kiralanma sonundaki zorunlu satın alma maddesi gibi birçok detay yer alıyor.

Nijeryalı oyuncu için Belçika Ligi’nden Antwerp’de sürpriz bir gelişme kaydedildi. Antwerp, Onyekuru’yu transfer listesine dahil etti.

FRANSIZ EKİP MONACO’DAN ONYEKURU İÇİN TALEP EDİLEN BONSERVİS DUYURULDU

Sol kanat oyuncusu Onyekuru için 15 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen Fransız ekibi Monaco, yıldız oyuncunun transferini minimum zararla tamamlamak istiyorlar.

Monaco, Henry Onyekuru’nun transferi için süre sonunda 10 milyon Euro bonservis ücreti talep ediyor.

CİMBOM’UN ONYEKURU İÇİN MAKSİMUM TEKLİFİ

Nijeryalı yıldız Henry Onyekuru için ardı ardına teklifler yapan Galatasaray yönetimi maksimum bonservis teklifini duyurdu. Sarı kırmızılı takımdan sol kanat futbolcusunun transferi için Monaco’ya 6 milyon Euro teklif edildi. Bu teklife ek olarak 1.5 sezonluk 1.5 milyon Euro civarında bir kiralama ücreti önerisi de sunuldu.

Menajer D’Avila’ya göre Henry Onyekuru için anlaşma çok uzak görünmüyor. Galatasaray yönetiminin, Onyekuru ile mutabakat sağlaması, Monaco’nun elini zayıflatıyor.

MENAJER D’AVİLA YÖNETİMLE MASAYA OTURACAK

Galatasaray yönetimi, Onyekuru transferini 5 Ocak’taki ara transfer döneminin başlamasıyla beraber süreci hiç uzatmadan işi kesinleştirmeye kararlı görünüyor. Önümüzdeki günler içerisinde telefon görüşmelerinin aynı hızla devam edeceği belirtilirken menajer D’Avila’nın İstanbul’a geleceği duyuruldu. Gelecek hafta İstanbul’da olacak olan menajer D’Avila, yönetim ile karşılıklı olarak masaya oturacak ve listede bulunan diğer isimler için görüşecek.