Galatasaray ‘O’ isimle Devre Arasında Vedalaşılacak

Galatasaray’da Burak Elmas yönetiminde alınan 5. Oyuncu ile de vedalaşılacağı duyruldu. Teknik direktör Okan Buruk’un gözünde kredisini tamamen tüketen Hollandalı yıldız oyuncu ile yollar ayrılacak.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; sezona istediği gibi başlayamayan ve son olarak Kayserispor deplasmanında 2-1 yenilen Galatasaray, şimdiden devre arasında yapacağı revizyonu düşünmeye başladı. Okan Buruk 8+3 nedeniyle oynatmakta zorlandığı yabancı oyuncuları gönderme kararı aldı. Sarı Kırmızılılarda  vedalaşılacak olan ilk isim Patrick Van Aanholt öne çıktı. Geçtiğimiz sezon takıma bedelsiz olarak transfer edilen ve sözleşmesi 2024 Haziran’a kadar sürecek olan Hollandalı futbolcu bu sezon yakaladığı şansları iyi değerlendirediği görüldü. Teknik direktör Okan Buruk’taki kredisini de tüketti. Son olarak Adana Demirspor maçında kulübede oturan ve  Kayserispor karşılaşmasında kadroda bile bulunmayan 32 yaşındaki futbolcu devre arasında gönderilecekler arasında ilk sırada yer alıyor.

Yüksek Yıllık Ücreti Bulunuyor

Geçtiğimiz sezon bedelsiz olarak takıma katılan Patrick Van Aanholt, 1.9 milyon garanti para kazanıyor. Sarı Kırmızılı ekip Van Aanholt ile sezon başında vedalaşmak için teknik ekiple bir araya gelmişti. Kadroda düşünülmeyen Hollandalı oyuncunun kontrat maliyetinin yüksek olması nedeniyle Galatasaray sezon başında sözleşmeyi fes etmekten vazgeçmişti. Son olarak takımda kalması kabul edilen Van Aanholt sezon başından beri çıktığı maçlarda verilen şansları iyi kullanamadığı rapor edildi. Ardından teknik heyette de yönetimde de Hollandalı oyuncu ile karar netleşti. Ayrıca 8+3 nedeniyle yabancı kontenjanı da sorunlu olan ve 11 oluşturmakta zorlanan Okan Hoca ara transfer döneminde revizyon yapmak istiyor. Yıllık 1.9 milyon Euro garanti para kazanan Hollandalı Van Aanholt ile yolları ayırmak için devre bitmeden masaya oturağı ifade edildi.

Sol beke Yerli Oyuncu

8+3 kuralı nedeniyle 11’li şekillendirmekte zorluk yaşayan Okan Buruk, sol bekte Van Aanholt’un yerine Kazımcan Karataş’a şans vermeye devam edeceği biliniyor. Genç oyuncunun bu bölgede sergilediği performansının yeterli olduğunu belirten Okan Hoca, aynı erformansa sahip olan Van Aanholt’a 1.9 milyon Euro vermek istemiyor. O bütçe ile Kazımcan ve yanına bir yedek alacağı öne sürüldü. Geride kalan 9 maçta 7 kez sol bekte şans bulan Patrick Van Aanholt, görev yaptığı karşılaşmalarda istenilen veremediğini gören Okan Buruk, Adana Demirspor’a karşı Leo Dubois’a, Kayserispor deplasmanında ise Kazımcan’a şans vermişti.

Elmas döneminden bir isim daha gidiyor

2022-23 sezonuna Dursun Özbek ve yeni bir teknik adamla giren Galatasaray, Burak Elmas döneminde transfer edilen oyuncuları bir bir gönderiyor. Patrick Van Aanholt’un de devre arasında gönderilmesiyle birlikte bir önceki yönetimin transfer ettiği 5. oyuncu ile yollar ayrılmış olacak.
Dursun Özbek başkanlığındaki Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk’un sezon öncesi verdiği raporda Burak Elmas döneminde transfer edilen başta Alexandru Cicaldau, Olimpu Morutan  ve Alpaslan Öztürk kiralık olarak gönderilirken, Aytaç Kara ise bedelsiz olarak gönderilmişti. Son olarak Van Aanholt ile vedalaşmayı düşünen Sarı Kırmızılı yönetim, Burak Elmas ve ekibinin büyük umutlarla transfer ettiği bir oyuncunun daha sarı kırmızılılar ile yolları ayrılmış olacak.