Galatasaray Muslera İçin Alternatif Kaleci Arayışlarına Hız Kazandırdı

Sarı kırmızılı takım Galatasaray artık 23. Şampiyonlukları için ger saymaya başladılar diyebilir. Başkentte MKE Ankaragücü maçından alınacak 3 puan ile şampiyonluklarını ilan etmeye hazırlana sarı kırmızılı takımda gelecek sezon kadro planlaması da yapılmaya başlandı.

Galatasaray, tecrübeli kalecisi Fernando Muslera’nın yerine kaleci arayışlarına başladı. Sezon sonunda iyi bir file bekçisi takviyesi yapacak olan Sarı kırmızılılar, sürpriz bir transfer süreci de geçire bilirler.

Daha çok yurt dışında yabancı isimlerin kaleci adayları arasında konuşulurken sarı kırmızılı takım bura da bir ters köşe yapıp kaleyi gelecek sezon da devam edeceği yerli kuralı nedeni ile yerli bir isme teslim edebilir.

Kadrosunda çok fazla yabancı isimler olduğu için süper lig de de gelecek sezon da bu 3 yerli kuralının devam edilmesi kararı sonrasında sarı kırmızılı takım bu yerli isimlerden birisini kalede kullanmak istiyorlar.

Kaleci adayları arasında sarı kırmızılı takım da konuşulan isimler daha önce de kiralık olarak takım da yer alan 24 yasındaki Barcelona forması giyen İspanyol kaleci Inaki Pena geliyor.

Uzun süredir adı Fenerbahçe ile de anılan Hırvat kaleci 28 yasındaki Dominik Livakovic’ de geçse de sarı kırmızılı takım bu transferden vaz geçmiş gibi.

Yerli isimler arasında ise sürpriz isim Gaziantep FK ‘nın kalesini koruyan Günay Güvenç oldu.

GÜNAY GÜVENÇ SÜRPRİZİ GELEBİLİR

Galatasaray kaleci transferinde hakkını yerli bir isimden yana kullanması gelecek sezon ki kadro planlaması açısından çok önemli olacak.

Muslera ‘nın kariyer sonuna doğru devre arasında da gündemine aldıkları Muslera ‘nın transfere izin vermediği ben iyiyim devam edeceğim demesinden sonra süreç iptal edilmişti.

Gaziantep FK ‘nın tecrübeli file bekçisi olan 31 yasındaki Günay Güvenç Galatasaray’ ın gündemindeki isimlerden.

Sarı kırmızılı takım ile oynayama sıcak bakan tecrübeli isim için Galatasaray kulübü ile görüşmelere başladı. 2 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli bulunana isim için süreç devam ediyor.

YABANCI İSİMLERDE İNAKİ PENA VE LİVAKOVİC GÜNDEMDE

Galatasaray ‘ da kaleci adayları arasında ise ismi en güçlü olarak geçenler Hırvat kaleci 28 yasındaki Dominik Livakov ve 24 yasındaki Barcelona forması giyen İspanyol kaleci Inaki Pena geliyor.

Dominik Livakov lig de ki son maçında teknik direktörleri tarafından oyundan alınarak taraftarlarına veda mesajı vererek alkışlattı. Takımdan ayrılması gündemde olan tecrübeli ismin Galatasaray ile adı anılsa da Fenerbahçe veya Real Madrid ‘ e gidecek gibi duruyor.

Ssarı kırmızılı takım da konuşulan isimler daha önce de kiralık olarak takım da yer alan 24 yasındaki Barcelona forması giyen İspanyol kaleci Inaki Pena yer alıyor.

Katalan ekibinde yedek kaleci olarak kalmaktan sıkılan genç isim süre alacağı bir takıma transfer olmak isterken Galatasaray ‘ın da bir ilgisi devam ediyor.

İlk olarak yerli bir isim üzerine yoğunlaşan Galatasaray olmaz ise ilk isim Inaki Pena olacak.