Galatasaray Mostafa Mohammed İçin Nasıl Bir Karar Vericek

Bu sezon Galatasaray’da geçen sezonki görüntüsünden uzak bir performans sergileyen  Mısırlı golcü Mostafa Mohamed, gelecek maçlarda göstereceği performanslar ile gidip kalmak arasındaki kaderini belirleyecek.

31 Aralık tarihine kadar futbolcunun hangi takımda yer alacağı netleşmiş olacak.

Mostafa Mohamed Transferindeki Çalkantılı Süreç

Sarı kırmızılı takımda Mostafa Mohamed’in transferi uzun zamandır gündemde olan konular arasında yer alıyor. Mısırlı futbolcu Mohamed adına nasıl bir yol haritası çizileceği hakkında karar verilmesi için son tarih 31 Aralık.

4 milyon dolara Mohammed’in bonservis hakkını elinde bulunduran sarı kırmızılı takım, bonservis ücretini ödediği taktirde Mısırlı futbolcu Mostafa Mohammed’i kadrosuna dahil edebilir.Sarı kırmızılı kulüp Mostafa Mohammed’i kadrosuna dahil etmesi durumunda bonservis bedelini 2022 Haziran ayında ödeme hakkı da sözleşmedeki maddeler arasında yer alıyor.

Bu durum Mısırlı futbolcunun kadroya dahil edilmesi durumunda avantaj olarak kullanılabilir.

Aynı zamanda Mostafa Mohamed için Avrupa Takımları da hazırda bekliyor. Ocak ayına kadar bonservis hakkının Galatasaray’da bulunduğu Mısırlı futbolcu için önümüzdeki günler oldukça kritik öneme sahip.

Potansiyeli oldukça yüksek olan ancak bu sezon henüz yıldızı parlamamış olan Mostafa Mohamed’in performansının son ana kadar takip edileceği konuşulan iddialar arasında yer almakta. Teknik direktör Fatih Terim’in Mostafa Mohammed için hazırlayacağı rapor da futbolcunun geleceğinin nasıl şekilleneceği hakkında büyük bir öneme sahip.

Mısırlı futbolcunun performansının artması halinde Galatasaray kadrosuna dahil edilmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

Mostafa Mohammed Çaykur Rizespor maçında Gol Orucunu Bozdu

Geçtiğimiz sezon da 16 maçta sekiz gol atarak güzel  bir performans sergileyen Mostafa Mohamed bu sezon aynı performansı henüz gösteremedi. Ancak Galatasaray ve Çaykur Rizespor maçında iki gol atarak tuttuğu gol orucunu bozarak adından söz ettirdi.

Aynı zamanda Galatasaray-Libya karşılaşmanda da ağlara gönderdiği bir golü ve bir asistti bulunan Mohammed dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çıktığı son karşılaşmalarda eski performansını yeniden canlandıran Mostafa Mohamed ,bu performansı devam ettirdiği taktirde Galatasaray kadrosunda yerini alma ihtimalini artıracak gibi görünüyor.

Sarı kırmızılı takımın teknik direktörü olan Fatih Terim zaman zaman futbolcular ile görüşerek onlar hakkında değerlendirmeler yapıyor.

Terim, Zamalek takımından kiralık olarak geldiği ilk günden itibaren değişken performanslar sergileyen Mostafa Mohamed için de bazı konularda uyarılarda bulundu. Fatih Terim Mostafa Mohamed’e futbola odaklanması konusunda ikazlarını iletti. Bununla birlikte Fatih Terim düzenlenen bir basın toplantısında “bazı arkadaşlarımız formunu yakalamak zorunda” ifadelerini kullanarak Mostafa Mohammed’i  işaret etti.

Terimin bu sözleriyle bir kez daha Mostafa Mohamed’in transfer sürecindeki kaderini kendisi belirleyeceği vurgulanmış oldu. Geçen sezon Galatasaray forması ile 16 maçta 8 gol atarak taraftarın gönlünde taht kuran Mısırlı golcü, bu sezon ligde çıktığı 7 maçta 2 kez gol sevinci yaşadı ve sezona iyi başlayamadı.