GALATASARAY MISIRLI GOLCÜSÜ MOSTAFA MOHAMED’İN BONSERVİSİNİ ALDI

Sarı kırmızılı takım Galatasaray devre arası transfer dönemi yaklaşırken çalışmalarına hız vererek kadrosunu güçlendirmek çalışmalarına başladılar.

Geçen sezon devre arasında kiralık olarak ve satın alma opsiyonu ile beraber kadrosuna kattıkları 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ‘in satın alma opsiyonunu kullanarak takıma kazandırmış oldular.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’ in 4 milyon dolar’ lık satın alma opsiyonunu kullanarak 2025 yılına kadar sözleşme imzalamış durumdalar.

Galatasaray ile 3 yıllık sözleşme imzalayan 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed gelecek sezon 900 bin dolar, ikinci sezonu için 1 milyon dolar, üçüncü sezonu için de 1.2 milyon dolar garanti ücret kazanacak.

GALATASARAY’DAN KAP AÇIKLAŞMASI GELDİ

Sarı kırmızılı takımda ki geleceği belirsiz olan 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ‘ in satın alma opsiyonunu aralık ayının sonuna kadar kullanması gereken Galatasaray sonu da golcü oyuncusunu kadrosuna kattı.

KAP yapılan açıklamada Zamalek Sporting Club arasında 2020 – 2021 kış transfer döneminde kadroya katılan Mostafa Mohamed ‘İn kesin transferi için kulübü Zamalek Sporting Club ile anlaşılıp 1 Temmuz 2022 tarihinde 4 Milyon Dolar tutarında transfer ücreti ödeyecek olan Galatasaray Mısırlı golcüsü ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Yapılan açıklamada 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’ in sarı kırmızılı takımdan kazanacağı yıllık ücretleri de belli oldu. 2022 – 23 sezonun da 900 bin dolar, 2023 – 24 sezonun da 1 milyon dolar ve 2024 – 25 sezonun da ise 1,2 Milyon Dolar sabit ücret karşılığında üç yıllık sözleşme imzalanmıştır.

SARI KIRMIZILI FORMA İLE MOHAMMED NELER YAPTI?

24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed bu sezon sarı kırmızılı forma ile süper lig de sezonun ilk yarısında 17 karşılaşmada 721’ dakika süre alabilen golcü oyuncu takımına 5 gol katkısı sağladı.

UEFA Avrupa Liginde ise 9 karşılaşmada 224’ dakika süre ala bilen golcü oyuncu gol sevinci yaşayamazken 1 asist katkısı sağladı.

Geçen sezon devre arasında takıma katılan 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed 16 lig maçında 8 gol kaydeden golcü oyuncu performansından memnun kalan sarı kırmızılı takım satın alma opsiyonunu da kullandılar.

GALATASARAY’DA MISIRLI GOLCÜDEN BEKLENTİ ÇOK BÜYÜK

Kiralık olarak sarı kırmızılı takım da forma giyen 24 yaşındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed bonservisi alındıktan sonraki performansı da merakla bekleniyor.

Bu sezona kötü bir giriş yapan golcü isim sezon başında transfer söylentileri ile beraberinde oldukça çalkantılı bir yaz hazırlık dönemi geçirmişti.

Fransa’ya gidip transfer dönemimin son günün de geri dönene golcü oyuncu süre bulmakta zorlandığı bu sezonda takımda ki golcü oyuncular arasında rakip fileleri de en çok sarsan isim oldu.