Galatasaray Lorenzo Insigne İçin Şartları Zorlayacak

Önümüzdeki sezon ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmeye hazırlanan Galatasaray, Haziran ayının son iki haftasına girdiğimiz şu günlerde transfer çalışmalarına ağırlık verdi. İsmi Galatasaray ile anılan çok sayıda futbolcu bulunuyor. Fakat, başkanvekili Erden Timur, zannedildiği gibi çok transfer yapmayacaklarından bahsetti.

Geçtiğimiz yaz Dries Mertens, Juan Mata ve Mauro Icardi gibi fırsat transferlerini gerçekleştiren Galatasaray, bu yıl da benzer bir hamle yapabilir. Hedefteki isimlerden birisi de Lorenzo Insigne!

İtalyan Oyuncu ABD’den Ayrılmak İstiyor

Amerika’da futbol oynamak her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Son olarak, dünyaca ünlü yıldız, Lionel Messi’nin MLS ekiplerinden Inter Miami’ye transfer olduğunu dile getirebiliriz. Her ne kadar bu transfer dünyanın gözünü ABD’ye çevirse de burada oynamaktan memnun olmayan isimler de var. Onlardan birisi de Lorenzo Insigne!

1991 doğumlu oyuncu, çok uzun süren Napoli macerasının ardından MLS ekiplerinden Toronto FC’ye transfer oldu. Kulübü ile 30 Haziran 2026 tarihine kadar sözleşme imzaladı. Lorenzo Insigne’nin henüz 31 yaşında olmasına rağmen ABD’ye gitmesi şaşkınlıkla karşılandı. Ancak, oyuncu, biraz da maddi şartlardan dolayı bu ülkeye gitme kararı aldı.

Lorenzo Insigne, aradan geçen bir yılın ardından MLS’de mutlu olmadığına karar verdi. Yeniden Avrupa’ya dönmek istiyor. Bu noktada, Galatasaray’ın da Lorenzo Insigne için doğru bir seçenek olduğunu dile getirebiliriz.

Oyuncunun Maaşı Çok Yüksek!

Lorenzo Insigne Toronto FC’den yıllık 11 milyon dolar kazanıyor. Bu para, Avrupa kulüplerinin altından kalkabileceği bir miktar değil! Lorenzo Insigne’nin maaşında indirim yapıp yapmayacağı merak konusu! İndirim yapmadığı takdirde kendisine Avrupa’da kulüp bulması imkansız gözüküyor.

1991 doğumlu oyuncu, temsilcileri tarafından başta Galatasaray olmak üzere çok sayıda kulübe önerildi. İtalyan kulüpleri oyuncuyu transfer etmeye sıcak bakıyorlar. Fakat, bu transferin maddi şartlardan dolayı gerçekleşmesi zor gözüküyor. İtalyan kulüpleri, oyuncunun hali hazırdaki maaşı olan 11 milyon doların en çok yarısını verebilirler. Aynı husus Galatasaray için de geçerli! Fakat, başka transfer hedefleri de olan sarı kırmızılı takımın bu transfere en azından şu dönemde olumlu bakmayacağının altını çizebiliriz.

Lorenzo Insigne İyi Bir Kanat Oyuncusunda Olması Gereken Tüm Özelliklere Sahip!

4 Haziran 1991 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.63 boyunda! Sağ ayağını etkili bir şekilde kullanabiliyor. Başta sol kanat olmak üzere orta saha sol ve forvet arkası pozisyonlarında forma giyebiliyor. 2006 yılında henüz 15 yaşındayken Napoli altyapısına transfer olan oyuncu, kısa süre içerisinde A takıma yükseldi. Performansıyla Napoli efsanesi haline geldi.

Lorenzo Insigne bu sezon MLS’de 11 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 843 dakika kaldı. Üç gol atıp iki asist yaptı. Kısa boyuna rağmen hızı, bitiriciliği ve hırsı ile dikkat çeken oyuncu gittiği her takımda fark yaratabilecek bir isim!