Fernando Muslera

Galatasaray Kalede Yoluna Fernando Muslera İle Devam Edecek

Galatasaray Spor Kulübü Futbol A Takım ekibinin başarılı file bekçisi Fernando Muslera, 2011 yılında sarı kırmızılı takıma transfer olmuştu. Takımda adeta bir efsane haline gelen başarılı oyuncunun sözleşmesinin ise iki sene daha uzamasına karar verildiği açıklandı.

 

2011 yılında Galatasaray Futbol A Takım ekibinin kale bekçiliği görevine transfer olan Fernando Muslera, sarı kırmızılı takımla yoluna devam edecek.

 

Cimbom ekibinin yanı sıra kalecilikte de efsane haline gelen ve en başarılı isimlerden biri olan Muslera, sarı kırmızılı formayı giymeye devam edecek. Galatasaray’da olmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Uruguaylı kaleci, öneriyi ise bu kez kendisi yaptı.

 

Ücret İndirimini De Kabul Etti

 

Gelecek sezonda sona erecek olan kontratının iki sene daha uzatılması için yönetime talepte bulunan Muslera, 9 senedir aslanların kalesini başarıyla korudu. Normal şartlarda ise 2021 yılında bitecek olan sözleşmenin, 2023 yılına kadar uzatılmasını istediğini belirtti.

 

Söz konusu talebe teknik kadronun yanı sıra yönetim de son derece olumlu yaklaştı. Bu sayede Uruguaylı efsane kaleci, 3 sene daha sarı kırmızılı takımın formasını terletecek.

 

Öte yandan koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan ekonomik kriz sürecinde, oyuncunun ücretinde de indirime gitmeyi kabul ettiği öğrenildi. Şu an 3 milyon 575 bin Euro ücret alan eldiven, sezonluk ücretini artık 2.5 milyon Euro olarak almış olacak.