Derbi

Galatasaray Kadıköy Büyüsünü 20 Sene Sonra Bozdu

Süper Lig’de 23’üncü haftanın en kritik derbi mücadelesi olan Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşması sona erdi. Oyunun kazananı 3-1 skorla, 20 sene sonra sarı kırmızılı oldu.

Süper Lig’de 23’üncü hafta heyecanı için iki ezeli rakip olan Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşması sona erdi. Kadıköy’de oynanan müsabaka, 3-1 skor üstünlüğü ile cimbomun galibiyeti ile tamamlandı. En son 22 Aralık 1999 günü Kadıköy’de ezeli rakibini mağlup eden sarı kırmızılı ekip, 20 senelik büyüyü bozdu ve Şükrü Saraçoğlu’ndan üstünlük alarak dönmeyi başardı.

Ezeli rakibini kendi evinde mağlup etme başarısı gösteren aslanlar, galibiyet serisini de 7 maça çıkararak, puanını 45’e yükseltmiş oldu. Oyunun golleri ise ilk yarıda sarı kırmızılı ekipte dakikalar 40’ı gösterdiğinde Donk ile gelirken ikinci yarıda ise 80’inci dakikada Falcao ve 90+7’de Onyekuru’dan geldi.

45 Puana Ulaştı

Sarı kanaryada ise goller 21’inci dakikada penaltı golü ise Kruse’den geldi. 22 Aralık 1999 gününden bu yana ezeli rakibini Kadıköy’de mağlup edemeyen cimbom, bu galibiyet ile hem 20 senelik büyüyü bozdu hem de 45 puanla ikinci sıraya ulaşmış oldu.