Galatasaray İrfan Can Kahveci’yi Alacak

Fatih Terim ile ara transfer döneminin başlaması ile birlikte transfer zirvesi yapan Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz ve 2. Başkan Abdurrahim Albayarak ne olursa olsun İrfan Can Kahveci’yi sarı kırmızılı renklere bağlayacak. Yıldız futbolcunun transferi için Başakşehir ile görüşmelerini sürdüren Galatasaray, kesenin ağzını açtı. İrfan Can Kahveci için sarı kırmızılı takım yıldız satışı bile yapmaya hazır.

Galatasaray Her Yolu Deniyor

Ara Transfer dönemi 6 Ocak tarihinde resmi olarak başladı. Galatasaray’ın gündeminde ise ilk sırada İrfan Can Kahveci bulunuyor. Teknik direktör Fatih Terim oyuncuyu kilit bir isim olarak görüyor. Sarı kırmızılı ekip oyuncunun bonservisini alabilmek için harekete geçti.

İrfan Can Kahveci’nin şu anki takımı olan Medipol Başakşehir ile görüşmelerini sürdüren Galatasaray, Medipol Başakşehir’e takas teklifinde bulunda. İki takım arasındak görüşmeler sonrasındaki son durumu Galatasaray Florya’da değerlendirdi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve takımın teknik direktörü Fatih Terim tesislerde bir ara gelerek transfer çalışması üzerinde yoğunlaştı. Toplantı sonunda İrfan Can Kahveci için elde olan tüm şartların bir kaz daha zorlanası kararı verildi.

Sarı kırmızılı takım, Demipol Başakşehir’e takas artı para teklifini sunmuştu. Takastaki isim ise Diagne idi. Sarı kırmızılı takım Luyindama, Emre Akbaba, Ömer Bayram gibi başarılı isimleri de Başakşehir’e önerdi. Başakşehir ise İrfan Can Kahveci’nin başarılı ve Avrupa yolunun açık bir oyuncu olduğunu bildiği için takas yanında mutlaka para da istiyor. Bu talep üzerine Galatasaray takıma 2 milyon Euro teklif sundu fakat teklif kabul edilmedi.

Avrupa Dururken Galatasaray Olur Mu?

Medipol Başakşehir oyuncusunun başarısının ve değerinin farkında bu nedenle Galatasaray transferi çok zor gibi duruyor. Öte yandan bu transferin gerçekleşmesi Galatasaray için çok büyük bir avantaj yaratabilir. Sarı kırmızılı takımın ekstrası olan klas bir oyuncuya ihtiyacı var. Bu oyuncu olarak ise tüm oklar İrfan Can Kahveci’yi gösteriyor.

Bu nedenle Galatasaray yönetimi oyuncunun transferini gerçekleştirmek için elinden gelini yapıyor. Öte yandan Luyindama – Diagne veya gençlerin takası ile İrfan Can Kahveci’yi almak pek mümkün gibi durmuyor. Bunun en büyük nedeni ise oyuncunun Avrupa kulüplerinin radarında olması. Medipol Başakşehir Galatasaray dışında oyuncusunu Avrupa kulüplerine transfer ederek daha büyük bir kazanç elde edebilir.