Galatasaray İrfan Can Eğribayat Transferini Bitirmeye Çalışıyor

Sarı kırmızılı takım; şu ana kadar birçok transfer yaptı. Alexandru Cicaldau, Sacha Boey, Olimpiu Morutan, Patrick van Aanholt, Victor Nelsson, Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk, Berkan Kutlu, Barış Alper Yılmaz gibi oyuncuları kadrosuna katan Galatasaray; son olarak bir merkez orta saha oyuncusu ile beraber yerli kaleci transfer ederek bu dönemi kapatmak istiyor

.
Herkesin bildiği gibi Galatasaray’ın kalesini 2011 yılından bu yana Uruguaylı kaleci Fernando Muslera koruyor. Bunun yanı sıra, Fatih Öztürk, Berk Balaban ve İsmail Çipe gibi yerli kaleci alternatifleri de mevcut! Fernando Muslera; sezona iyi başlayamadı. Yerli kaleciler ise güven vermiyorlar. Bu yüzden, Fatih Terim; iyi bir yerli kaleciyi kadrosuna katmak istiyor. O isim ise Göztepe’nin 1998 doğumlu kalecisi İrfan Can Eğribayat!

İrfan Can Eğribayat Galatasaray’a Gelir Mi?

İrfan Can transferinde devreye Galatasaray başkanı Burak Elmas girdi. Elmas; 6 Eylül 2021 Pazartesi günü Göztepe başkanı Mehmet Sepil ile yüz yüze görüşecek. Bu görüşmede İrfan Can’ı transfer etmek istediklerini Sepil’e aktaracak. Galatasaray’ın bu transferde elini kolaylaştıran gelişme ise oyuncunun ısrarla Galatasaray’a gelmek istemesi! Burak Elmas; görüşme sırasında oyuncunun Galatasaray’a gelme isteğinden bahsedecek. Bu transfer için Sepil’den kolaylık isteyecek.


Fatih Terim; transferi gerçekleştiği takdirde İrfan Can Eğribayat’ı yedekte tutmayı düşünmüyor. Bu sezon sahada yalnızca sekiz yabancı oyuncu yer alacak. Bir başka deyişle, üç oyuncunun yerli olması gerekiyor. Fatih Terim; birçok maçta Fernando Muslera’yı dinlendirip yerine İrfan Can Eğribayat’ı oynatmayı düşünüyor. Muslera; milli takımdan döndüğü için hemen ertesinde oynanan lig maçlarına yorgun bir şekilde çıkıyordu. Bu yüzden, İrfan Can Eğribayat transferi önem taşıyor.


Göztepe; oyuncu için 4 milyon Euro istiyor. Galatasaray ise 2.5 milyon Euro teklif ediyor. Galatasaray; takımda düşünmediği bazı oyuncularını da Göztepe’ye vermeyi düşünüyor. Bu transfer; 8 Eylül 2021 tarihine kadar sonlanabilir.

İrfan Can Eğribayat Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

23 yaşındaki oyuncu; 2020 yazında Adanaspor’dan Göztepe’ye transfer oldu. Geçtiğimiz sezon 35 lig maçında da 90 dakika forma şansı buldu. Bu sezon ise şu ana kadar oynanan üç maçın tamamında da forma giydi.