Galatasaray Gedson Transferi İçin İhtimalleri Hesaplıyor

9 Aralık Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi Grup Aşaması’nın son maçında grup liderliği için Lazio ile mücadele edecek olan Galatasaray’da ara transfer dönemine yönelik çalışmalar da sürüyor.

Devre arasında yapacağı transferlerle birlikte takım iskeletini iyice oturtmak ve yaz transfer dönemini fazla ekleme yapmadan tamamlamak isteyen Sarı Kırmızılılarda en öncelikli transfer orta sahaya yapılacak gibi gözüküyor.

Bu sezon 6-8 numarada problemler yaşayan Galatasaray’ın bu bölgeye transfer etmek istediği isim olarak geçen sezon kiraladığı Gedson Fernandes öne çıkarken, Portekizli oyuncunun transfer edilebilmesi için yol haritası da çıkarılmaya başlanmışa benziyor.

Gedson’da İlk Öncelik Bonservis

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Portekiz ekibi Benfica’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Gedson Fernandes’in performansından oldukça memnun kalan Galatasaray, yaz transfer döneminde de oyuncuyu kadrosuna katmak için girişimlerde bulunmuş ancak Benfica’nın oyuncuyu bırakmak istememesi nedeniyle bu anlaşma gerçekleşmemişti.

Gedson bu sezon Benfica’da sorunlar yaşadı ve neredeyse hiç fırsat bulamadığı için takımdan ayrılmayı kafasına koydu. Benfica’nın sözleşme uzatma talepleri nedeniyle aralarında problem yaşanan iki tarafın bu durumu Gedson’u ara transferde kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’ın işine yaradı ve Galatasaray, ara transfer döneminde bu sefer bonservisiyle kadroya katmak istediği Gedson için Benfica ile temasa geçmeye başladı.

Sarı Kırmızılılar, 22 yaşındaki orta sahanın sözleşme uzatmaya yanaşmaması, takımda yaşadığı sorunlar ve bu sezon fırsat bulamamasını öne sürerek Benfica’ya 8 milyon Euro tutarında bir teklifle gidecekler.

Gedson’dan kâr etmek istediği ve bu nedenle oynatmasa bile oyuncunun sözleşmesini uzatmak istediği bilinen Benfica’nın bu teklifi kabul etmemesi durumunda ise Galatasaray B ve C planlarını devreye sokacak.

Ya Zorunlu Opsiyonlu Ya Da Rui Costa’dan İltimaslı Transfer

Galatasaray, Benfica’ya yapacağı 8 milyon Euro tutarındaki tekliften beklediği olumlu cevabı alamazsa Portekiz ekibine ilk olarak zorunlu satın alım opsiyonlu kiralama teklifinde bulunacak.

Gedson’u bu opsiyonlu kiralayıp sezon sonunda kadrosunu katmak konusunda da herhangi bir endişesi olmayan Sarı Kırmızılılar, kadrosunda kesin bir şekilde görmek istediği oyuncuyu transfer edebilmek için tüm şartları zorlamaya devam edecek.

Galatasaray eğer bu opsiyonlu kiralık teklifinden de olumlu cevap alamaması durumunda ise Fatih Terim devreye girecek ve şu an Benfica’nın başkanlığını yapan Rui Costa ile görüşerek transferin tamamlanması için girişimlerde bulunacak.

Oldukça önemli bir kariyere sahip eski bir futbolcu olan Rui Costa, futbol kariyerinin bir döneminde Fatih Terim’in de öğrencisi olmuş ve bu durum ikili arasındaki ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmuştu.

Fatih Terim’e büyük bir saygı duyan ve bunu her fırsatta dile getiren Benfica Başkanı Rui Costa, Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in araya girmesiyle birlikte Gedson Fernandes konusundaki tutumunu değiştirirse, Galatasaray uzun bir süreden bu yana istediği oyuncu konusunda muradına erecek.