GALATASARAY – FENERBAHÇE DERBİSİNDE KARTLAR HAVADA UÇUYOR

Süper Lig’in 13. haftasında 21 Kasım Pazar günü sarı kırmızlı takım Galatasaray kendi sahasında ezeli rakibi Fenerbahçe’ yi ağırlayacak.

Süper lig ‘İn en zorlu merakla beklenen karşılaşmasında iki takımın oyuncuları, taraftarı ve yöneticileri için oldukça elektrikli bir mücadele bizleri bekliyor.

İki takım arasında ki maçlar genelde gergin bir atmosfer de geçerken cezalar da havalarda uçuşuyor.

HER İKİ TAKIMA’DA AĞIR CEZELAR GELDİ

İki takım arasında oynanan son 10 sezonda ki çıkan olaylar nedeni ile sarı-lacivertli kulübe 2 milyon 530 bin 750, sarı-kırmızılı kulübe ise 1 milyon 759 bin 500 lira para cezası verilmişti.

Derbiler de çıkan olaylar sonrasında her iki takıma da seyircisiz oynama cezası gelmişti. Oynana son karşılaşmalar sonrasın da sarı lacivertli takım Fenerbahçe toplam 7, Galatasaray ise 2 maç seyircisiz oynama cezası almışlardı.

Süper Lig Süper Final’de 12 Mayıs 2012  Sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ın şampiyonluğu sonrasında sarı lacivertli takımın sahasında 0 –  0 berabere biten karşılaşmada maçın sonunda Galatasaray şampiyonluğa ulaşırken, Fenerbahçe‘ye taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 5 maç seyircisiz oynama cezası yanında para cezasına da geldi.

İKİ TAKIM’DAKİ FUTBOLCU VE TEKNİK ADAMLARIN ALDIKLARI CEZALAR

İki takım arasında ki derbiler de ki atmosfer her zaman farklı oluyor. Karşılaşma sorunsuz geçse bile yedek kulübesinde işler o kadar da sakin gitmiyor.

2018 – 19 sezonun da ürk Telekom Stadı’nda oynanan maçın ardından verilen cezalar da sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adamı fatih Terim PFDK ‘ya sevk edilerek 10 maç ceza almıştı. Teknik adamın yardımcı Antrenör Hasan Şaş’a 8, Ryan Donk’a 6, Badou Ndiaye’ye 5, Garry Rodrigues’e 3maç tan ceza vermişlerdi. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den de Jailson’a 8, Roberto Soldado’ya da 6 maç men cezası uyguladı.

İki takım arasında oynana ve en ağır ceza ise 12 Ağustos 2012 tarihinde Erzurum’da oynanan TFF Süper Kupa maçında sarı kırmızlı takımın futbolcusu Engin Baytar’a verilmişti. Hakemler ve taraftarlara yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ile ihraç sonrası hakeme yönelik saldırısı nedeniyle 11 maçla Galatasaraylı Engin Baytar’a verildi.

SULU DERBİYİ DE UNUTMAMAK LAZIM

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin 2007-08 yılında Ali Sami Yen ‘e şampiyon olarak çıktığı maçlarda yaşanan olaylar da tarihe geçmiş durumda.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Ali Sami Yen ‘ de ki derbiye bir hafta öncesinden şampiyonluğunu ilan ederek gelen takım için oldukça zorlu bir derbi bekliyor olacaktı. Çıkan olaylar sonrasında bir ara tatil edilmesi beklenen karşılaşma’ da oyun bir çok kez dursa da maç yarı da kalmadı ve devam etti.

Günler öncesinden sarı kırmızlı taraftarın hazırlık yaptığı derbide tribün olayları günlerce konuşulmuştu.

Şampiyon olarak sahaya çıkan Fenerbahçe rakibini 2 – 1 mağlup ederek sulu derbiden de sahadan galip olarak ayrılıyorlardı.