GALATASARAY FEGHOULİ’NİN ALTERNATİFİNİ BULDU: JACOB MURPHY

Geçtiğimiz sezonu averajla ikinci sırada tamamlayarak büyük hüsran yaşayan Galatasaray transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bazı oyuncuları kadrosunda düşünmeyen Sarı kırmızılılar, bu oyuncuların yerlerini ise onlardan daha etkili olabilecek kaliteli oyuncularla doldurmak istiyor.

Galatasaray, Sofiane Feghouli’nin alternatifi olarak geçtiğimiz sezon İngiltere’de Newcastle United forması giyen Jacob Murphy’i düşünüyor. Cezayirli futbolcuyla yolları ayırmayı düşünen sarı-kırmızılılar o pozisyonda Jacob Murphy’e şans vermek istiyor. Newcastle United ile sözleşmesi sona eren 26 yaşındaki atletik kanat oyuncusuyla görüşmelerin başladığı öğrenildi.

Galatasaray’da bir yandan seçimler için gün sayılırken bir yandan da transfer komitesi çalışmaları sürüyor. Bu sayede transfer edilecek oyuncularla anlaşılarak sadece imzaların atılmasının kalması hedefleniyor. Böylece görev başına gelecek başkana zaman kazandırılması amaçlanıyor. Sarı-kırmızılı takımın bu çalışmalarında gündemine giren son isim ise Jacob Murphy oldu.

Galatasaray, geçen sezon beklenen performansı ortaya koyamayan Sofiane Feghouli ile yolları ayırma kararı almış ve oyuncunun menajerine de kendilerine yeni bir takım bulmaları talimatında bulunmuştu. Bu gelişmenin ardından yeni transfer arayışlarına başlanırken Feghouli’nin kalıp kalmamasına bakılmaksızın mutlaka yeni bir transferin yapılması planlanıyor.

THE SUN HABER YAPTI

Newcatle ile sözleşmesi sona eren Murphy’nin Galatasaray’ın gündemine alındığı ve İngiliz futbolcuyla görüşmelerin başladığı The Sun gazetesi tarafından da manşetlere taşındı. Gazete Leeds United ve Southampton kulüplerinin ardından Galatasaray’ın da oyuncuyu transfer etmek istediğini okurlarına duyurdu. 26 yaşındaki başarılı futbolcu, sözleşmesinin biteceği kulüp olan Newcastle United’e 2017 yılında 11.3 milyon euro’ya transfer olmuştu. Serbest kalacak olan Jacob Murphy’nin önce Newcastle’ın teklifini dinleyeceği ve daha sonra kendisini isteyen diğer kulüplerle masaya oturmak istediği iddia edildi.

TRANSFERİ TEKLİFE BAĞLI

Murphy’nin kariyeri düşüşe geçtiği için piyasa değeri 4 milyon Euro. Ancak yine de Türkiye’de iyi bir çıkış yakalayabilecek olan hızlı kanat oyuncusunun, iyi bir sözleşmeye imza atmak istediği ve Galatasaray’ın da böyle bir teklif sunarak bu şekilde diğer adayların önüne geçebileceği belirtiliyor. Yine de transferin geleceğinin seçimlere ve takımın başına geçecek olan teknik direktöre bağlı olduğu biliniyor.