Galatasaray Evinde Hata Yapmadı

ING Baskebol Ligi’nin 27. Haftasında Galatasaray, 4 Nisan Pazar günü kendi sahasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Galatasaray, 110 – 70 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maı kaybeden başantrenör Can Sevim önderliğindeki HDI Sigorta Afyon Belediyespor, bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 15. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başentrenör Ekrem Memnun yönetimindeki Galatasaray ise bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 9. galibiyetini elde etti. Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler HDI Sigorta Afyon Belediyespor’da attığı 22 sayı ile Wright, 15 sayı ile Kairys ve 12’şer sayı ile Saldivar ve Akif Egemen Güven oldu.

Maçın Detayları

ING Baskebol Ligi’nin 27. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonunda Galatasaray ile HDI Sigorta Afyon Belediyespor kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan taraf ev sahibi Galatasaray oldu ve birinci periyotu 31 – 24 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de hücumdaki etkinliğini sürdüren ev sahibi Galatasaray, karşılaşmanın ilk yarısını 52 – 44 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise hücumdaki üstünlüğünü iyice artıran ev sahibi Galatasaray, farkı çift haneli sayılara çıkartarak karşılaşmanın üçüncü periyotu 87 – 60 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise hem hücumdaki etkinliğini hem de savunmadaki sertliğini iyice ön plana çıkartan Galatasaray, kendi sahasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u 110 – 70 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

ING Baskebol Ligi’nin 27. Haftasında oynanan maçta Galatasaray, kendi evinde konuk ettiği HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u 110 – 70 yendi. Bu mücadeledeki iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: HDI Sigorta Afyon Belediyespor’da Wright 22, Saldivar 12, Leissner 3, Kairys 15, Akif Egemen Güven 12, Utku Saraloğlu 3 ve Berke Aygündüz 3 sayı atarken; Galatasaray’da Jackson 27, Crawford 30, Göksenin Köksal 5, Motum 11, Marei 12, Jefferson 16, Yiğit Arslan 3, Ayberk Olmaz 3, Eray Aydoğan 2 ve Saadettin Donat 1 sayı attı.