Galatasaray Espor İşini Şansa Bıraktı

Tarihinde ilk kez Vodafone Freezone Şampiyonluk ligini kazanan Galatasaray Espor takımı, Worlds 2021’e katılmak için ön elemede oynama hakkı kazandı. Galatasaray League of Legends Espor Worlds 2021 elemelerinde ikinci gününü kötü geçirdi.

İki maçtan da mağlup ayrılan Galatasaray Espor ekibi, tur şansını oldukça zora soktu. İlk iki maçında galip gelmeyi başaran Sarı kırmızılı ekip, aldığı son iki mağlubiyet ile turu şansa bıraktı.

İlk Gün 2 Galibiyet

Galatasaray Espor takımı, Worlds 2021 ön eleme gruplarında B grubunda yer aldı. Grupta Cloud 9, Detonation Focusme, Beyond Gamıng ve Unıcorns Of Love takımlarıyla eşleşen Sarı kırmızılı ekip, ilk iki maçında 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı.

İlk maçında Tayvan ekibi, Beyond Gaming ile karşılaşan Sarı kırmızılılar, maçı baştan sona önde götürerek 17-9’luk skorla kazandı ve iyi bir başlangıç yaptı. Günün ikinci maçında Avrupa’da yer alan Unicorns Of Love ile karşılaşan Sarı kırmızılılar, bu maçı da kazanarak ilk günü lider kapattı.

Tarihinde ilk kez katıldığı ön elemede ilk günü lider kapatan Sarı kırmızılı ekip, ikinci günde istediği performansı sergileyemedi.

Rakiplerini Bekleyecek

İkinci günün ilk maçında Japonya temsilcisi Detonation Focusme ile karşılaşan Galatasaray Espor, güne mağlubiyetle başladı. Neredeyse hatasız oynadığı maçı şanssız bir şekilde kaybeden Sarı kırmızılılar, ikinci günün ikinci maçında grubun güçlü ekiplerinden Kuzey Amerika temsilcisi  Cloud9 ile karşılaştı.

Bu maçta güçlü rakibine karşı oldukça zorlanan Sarı kırmızılı temsilcimiz, maçtan mağlup ayrıldı ve tarihinde ilk kez katıldığı Worlds 2021 elemelerinde 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak tur şansını zora soktu. Çıktığı 3 maçta 3 galibiyet alan Cloud9, ikinci günün sonunda B grubunu lider kapattı.

Galatasaray Espor bu sonuçlarla birlikte ana tabloya çıkmak için gruptaki rakiplerinin kendi aralarında oynayacağı maçlarda alacağı sonuçları bekleyecek. Grupları birinci sırada tamamlayan takım ana elemelere katılmaya  hak kazanacak.

Grupları 3.ve 4.sırada bitiren takım ise kendi arasında play off oynadıktan sonra diğer grubun 2.si ile ana elemelere katılabilmek için bir maç daha oynayacak.