GALATASARAY ESKİ YÖNETİMİ 280 MİLYON TÜRK LİRASI FATURA BIRAKTI

19 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın ardından Galatasaray Spor Kulübü’nde Başkan Mustafa Cengiz ve ekibinin görev süresi sona ererken, kulübün yeni Başkanı Burak Elmas oldu. Yeni başkan ve ekibi mazbatasını alır almaz çalışmalara başlarken eski yönetimin 280 milyon Türk Lirası borç bıraktıkları ortaya çıktı.

Sarı – kırmızılı camianın tarihi seçim olarak adlandırdıkları başkanlık seçiminin ardından tekrar başkan adayı olmayan Mustafa Cengiz dönemi sona ererken, kulüp tarihine yepyeni bir sayfa açıldı. Yarışı uzun bir süre geride götüren ve açılan son sandıklarla öne geçen Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı olarak göreve geldi.

Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz çalışmalara başlayan çiçeği burnunda Başkan Elmas, transfer çalışmalarına teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesini yenileyerek başladı. Ardından İmparator’a yıldız bir futbolcu sözü veren başkan, eski yönetimin kendilerine bıraktığı 280 milyon Türk Liralık fatura ile küçük bir şok yaşadı. Galatasaray Eski Başkanı Mustafa Cengiz, mayıs ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan genel kurul seçimini haziran ayına erteleyerek, futbol takımının haziran ayı ödemelerini yeni yönetime bıraktığı iddia edildi.

Ne Maaşlar Ne Bonservisler Ödendi

Kulüp tarihindeki en olayla başkan olarak tanımlanan Mustafa Cengiz ve ekibi, kadroda bulunan mevcut futbolcuların maaşlarını ödemediği ortaya çıktı. Bunun yanı sıra bonservis bedelleri ve kiralama ücretlerinin taksitleri, bonus ve primler ilgili de bir ödeme yapılmadığı öğrenilirken, eski yönetim yeni yönetime haziran ayı için 280 milyon liralık bir borç bıraktı.

UEFA’DAN Borçsuz Yazısı Almak İstiyor

Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanı olarak göreve başlayan Burak Elmas, mazbatasını alır almaz kulüple ilgili projelerini hayata geçirmek için çalışmalara hız kesmeden başladı. Seçim dönemi öncesinde yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çeken yeni başkan, yönetime geldikleri andan itibaren ciddi sıkıntılar yaşayacaklarını ifade etmişti.

Özellikle maddi anlamda kulübün oldukça zorlandığını ve altından kalkılamayacak bir borcun olduğunu ifade eden başkan Elmas, transfer çalışmalarının sekteye uğramaması için UEFA’dan borçsuz yazısı alabilmek için bütün imkanları zorlayacaklarını belirtmişti. Bu konuda girişimlere başlayan yeni yönetim, oyuncuların ödemelerinden oluşan 280 milyon Türk Lirası için kaynak çalışmalarının tamamlandığını duyururken futbolculara yapılacak olan ödemelerin en kısa sürede eksiksiz bir şekilde yapılacağını açıkladı.