Galatasaray Erkek Basketbol Takımından Transfer Haberleri

ING Basketbol Süper Ligi 2021 – 2022 sezonu için hazırlıklarına tam gaz devam eden Galatasaray’dan geçtiğimiz günlerde birçok transfer ve sözleşme yenilenmesi haberleri geldi.

Galatasaray Erkek Basketbol takımı, Okben Ulubay, Demarquis ‘Dee’ Bost ve Ege Arar’ı kadrosuna dahil ettiğini açıklarken takım kaptanı Göksenin Köksal’ın ise sözleşmesinin uzatıldığı haberi geldi.

Sarı kırmızılı kulüp, son yaptığı açıklamalardan birinde 25 yaşındaki kısa forvet oyuncusu Okben Ulubay’ı yeni sezonda takımlarına dahil ettiklerini duyurdu. Okben Ulubay, geçen sezonda Aliağa Petkimspor’un formasını gitmiş ve toplamda 11 maça çıkarak 7,9 sayı, 2,2 asist ve 1,8 ribaund ortalamasını tuttturarak mücadelesini vermişti.

Ege Arar Evine Dönüyor

Galatarasay’dan eski bir oyuncuları ile yeniden buluştukları yönünde bir açıklama da geldi. 2014 – 2020 yılları arasında sarı kırmızılı formayı giyen Ege Arar, geçtiğimiz sezon Petkim Spor Kulübü’nde mücadele vermişti. 25 yaşındaki pivot, bu sezon 1+1 yıllık sözleşme ile eski takımına geri dönerken Galatasaray da açıklamasında Arar’ın evine döndüğünü belirterek oyuncusuna başarılı bir sezon diledi.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, yabancı oyuncu transferinde de bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nden Demarquis ‘Dee’ Bost ile bir yıllık anlaşmaya varıldı. 32 yaşında ve 1.88 cm boyunda olan Dee Bost, guard pozisyonunda oynuyor. Türkiye basketbolunda yabancı olmayan isim 2014 – 2015 yılında Trabzonspor’da forma giymişti. Daha önce pek çok Avrupa takımında mücadele veren Dee Bost’un oynadığı ülkelerden bazıları şunlar; Karadağ, Polonya, Fransa ve Türkiye.

Kaptanın Sözleşmesi Uzatıldı

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, kaptanları Göksenin Köksal’ın sözleşmesinin yenilendiğini açıkladı. 2+1 yıllık sözleşme imzalayan 30 yaşındaki kaptan, Galatasaray’da kalmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ve uzun süre kaptanlığını yaptığı takımı ile sözleşmesini yenilemekle gurur duyduğunu belirtti.

Kendisine duyan güven ve desteği sonuna kadar hissettiren Galatasaray camiasına teşekkürlerini sunan Göksenin Köksal, takımının gücünü armasından ve taraftarından aldığını söyledi. Taraftarların olmadığı sahalarda oynanan önceki sezonda Galatasaray’ın hayal kırıklıkları yaşadığını fakat bu sezon bunları unutacaklarını söyleyen kaptan, takımca özledikleri taraftarları ile beraber başarı ve zafere koşulan bir sezon olması temennisi ile açıklamasını noktaladı.