Maicon

Galatasaray Ekibinin Arabistan Kulübüne Kiraladığı Maicon’dan Güzel Haber

Galatasaray ekibinden Suudi Arabistan ekibine kiralık giden Maicon ile ilgili yeni gelişmeler gün yüzüne çıktı.

Sarı kırmızılı takımdan Al-Nasr Riyad ekibine kiralık giyen Maicon ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Suudi Arabistan takımının kendi kadrosuna Galatasaray’dan kiraladığı başarılı oyuncu, gittiği takımı son derece memnun eden bir performans sergiledi.

Yeni tip koronavirüs sebebiyle tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz sürecinde, spor kulüpleri de bir yandan takımlara gönderilecek kiralık isimleri kara kara düşünüyordu. Fakat sarı kırmızılı yönetimin Suudi Arabistan ekibine kiralık göndermiş olduğu Maicon, cimboma bir nefes aldırttı.

Arabistan basınından edinilen bilgilere göre, Al-Nasr Riyad ekibi, sarı kırmızılı takımdan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği oyuncudan son derece memnun.

Kulüp yönetiminin yanı sıra, takımın Teknik Direktörü Rui Vitoria da, Maicon’un sahada göstermiş olduğu performansı yeterli buldu. Bu sebeple de başarılı futbolcunun takımda kalmasını istediklerini belirtti.

Maicon Takımından Memnun Olduğunu Söyledi

Galatasaray ekibi ile sözleşmesi 2021 yılına kadar devam eden Brezilyalı sporcu için teklif edilecek bonservis bedeli ise henüz net olarak belirlenmedi.

Savunma mevkide top koşturan 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu da, gitti Arabistan takımında mutlu olduğunu ve kalmak istediğini ekledi.

Takımda toplam 26 maçta forma giyen oyuncu, sarı kırmızılı yönetimden 1.5 yıllığına 1.7 milyon Euro karşılığında kiralanmıştı.