Galatasaray

Galatasaray Diagne Ve Babel’i Tamamen Gözden Çıkarmış Durumda

Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla Galatasaray yönetiminde devam ediyor. Teknik Direktör Fatih Terim tarafından kadroda düşünülmeyen 2 oyuncu için veda çanları çalıyor.

 

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm spor kulüplerinde de ekonomik kriz kendini gösterdi. Bu süreçte mevcut kadrolara maaş indirimi teklifleri yapılırken, gelecek oyuncuların ücretleri de düşük tutuluyor.

 

Bu hafta telekonferans yoluyla toplantı yapan sarı kırmızılı yönetim, oyuncu maaşlarını düşürmek adına ciddi hazırlıklar yapıyor. Bu sezonun yanı sıra, gelecek sezona da etki edecek ekonomik kriz, Galatasaray yönetiminde geniş çaplı bir planlamaya neden oluyor.

 

Gelecek sene toplam 60 milyon avro olacak olan maliyetin düşürülmesi yönünde planlar ise devam ediyor. Aslanlar ise bu süreçte en fazla kiralık oyuncular bakımından sıkıntı yaşıyor.

 

Club Brugge ekibine sezon başında kiralık olarak gönderilen Diagne ve devre arasında Ajax ekibine kiralanan Babel’in sezon sonu İstanbul’a gelmesi ise yönetimi düşündürüyor.

 

Kendinize Kulüp Bulun Talimatı Geldi

 

Belçika ekibinde istediğini bulamayan Diagne’nin bedeli 2,4 milyon Euro olurken, Babel ise yıllık 2.5 milyon Euro kontrata sahip. Salgın öncesinde iki ismi satarak bir gelir kaynağı edinmeyi düşünen Galatasaray yönetiminin planları ise, ekonomik kriz sebebiyle yolunda gitmedi.

 

Edinilen bilgilere göre ise iki oyuncunun menajerine de kendilerine kulüp bulma yönünde gereken talimat verildi.