Galatasaray Devre Arası Transfer Dönemi İçin Çalışmalara Başladı

Hem Avrupa liginde ülkemizi başarı ile temsil eden hem de Süper ligde şampiyonluk yarışının içerisinde bulunan Galatasaray, yeni yönetim ekibi ile birlikte geleceği korumaya ve kurtarmaya yönelik çıktığı yolda önemli adımlar atmıştı.

Bunlardan ilki ise kulübün içinde bulunduğu ekonomik olan sıkıntıların aslında önemli sebeplerinden biri olan gelir gider dengesizliği ile sürdürülmesi oldukça zor olan ekonomik yapının değiştirilip maliyeti yüksek oyuncular ile yolların ayrılması ve takımın mali yönden sürdürülebilir bir ekonomik yapıya kovuşması.

Bu planlamanın bir diğer safhası ise takıma potansiyeli yüksek oyuncular katıp bu oyuncular ile hem lig de şampiyonluk hem de Avrupa kupaları vitrininde gösterilecek iyi performanslar ile oyuncularının piyasasını arttırırken Avrupa kupalarındaki itibarını tekrar kazanma amacı içinde bulunurken bu oyuncuları geliştirip pazarlamakta bu planlamanın bir parçası.

Bu düşünce etrafında toplanan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim önderliğinde hem scout ekibinin hem yönetimin görevlendirdiği bir ekibin hem de teknik heyetin bulunduğu bir transfer ekibi kuruldu.

Bu ekip Galatasaray’da eksik olan ya da kalite olarak yeterince kaliteli olmayan bölgelere ve pozisyonlara belirlenen oyun planına yada sistemine uygun profillerdeki oyuncuları arayıp bulunan oyuncuları hep birlikte şuan ki yeteneği ve potansiyeli değerlendirilirken oyuncunun maliyeti takıma katabileceği gibi şeyler bu grup tarafından değerlendiriliyor beğeni alan ve mali kriterlere uyan oyuncular üzerine ise çalışmalar başlatılıyor.

Futbol takımına yapılacak takviyeler ile bizzat başkan kendisi ilgileniyor ve hatta bazı transfer görüşmelerini kendisi yürütüyor.

Galatasaray’da Orta Saha Takviyesi Yapmak Ön Planda Tutuluyor

Galatasaray haraketli bir yaz transferi geçirmiş ve birçok bölgeye önemli potansiyellere sahip genç futbılcuları kadrosuna katmıştı. Kadrosuna kattığı bu genç oyuncular ile hem kadrosunu gençleştirmiş hem de takımını yaptığı takviyeler ile güçlendirmeyi başarmıştı.

Galatasaray devre arası transfer dönemi yaklaşırken kadrosundaki eksik bölgelere yada ihtiyaç duyulan bölgeleri iyileştirmek adına transfer çalışmalarına başladı. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz transfer ekibinin belirlediği eksiklerden birisi de orta saha.

Orta sahada hem 6 numara pozisyonunda sorun yaşanırken bir yandan rotasyona gidildiğinde de sahaya atılan isimler takımın ideal orta saha ikilisi olan Aleksandru Cicaldau ve Berkan Kutlu’ya benzer profilde olmamaları Galatasaray’ın istediği oyununu sürdürmesine engel oluyor.

Bu yüzden hem 6 numara pozisyonuna hem de 8 numara pozisyonuna takviye yapmak günden maddelerinin başında geliyor.

Gündemdeki İsim Konyasporlu Amir Hadziahmetovic

Hem Avrupa ligi gibi zorlu bir kulvarda hem de süper ligde şampiyonluk yarışının içerisinde bulunan Galatasaray hem tempolu bir oyun oynuyor hem bazen hücuma odaklanıyor hem de oyunun içinde bazen savunmaya geçip topu rakibine bırakıyor.

Bu sebeplerden dolayı Galatasaray orta sahasındaki oyuncuların oyunun her iki yönünü de iyi oynaması bekleniyor.