GALATASARAY DERBİYE SÜRPRİZ İSİMLE ÇIKACAK

Galatasaray’ın İmparator lakaplı Teknik Direktörü Fatih Terim, yapılacak olan Karadeniz’in bordo mavili ekibi Trabzonspor karşılaşmasına birtakım sürprizlere hazırlanıyor. Galatasaray bu derbiyi kazanarak evine dönmek için tüm çalışmalarını tamamladı.

Bunlardan en belirgin olanı ise forvet hattında yaşanacak. Terim’in, Göztepe karşılaşmasında oyundan alınması sonrası teknik ekibi protesto eden Mbaye Diagne’yi kulübede bırakarak, sakatlığı sona eren ve takımla çalışmalara başlamış olan Kolombiyalı yıldız Radamel Falcao’yu sahada görmek istediği bildirildi.

Radamel Falcao için son sonucu sağlık ekibi verecek. Eğer bugün negatif bir rapor çıkmazsa Terim, Karadeniz temsilcisi Trabzonspor karşılaşmasına Kolombiyalı golcü ile adım atmak istiyor.

Oyundan alınmasına reaksiyon gösteren Diagne’yi kulübede bekletecek olan tecrübeli hoca, takıma dahil olan Falcao’yu sahaya sürecek.

YILDIZDAN GOL SÖZÜ

Kolombiyalı star da “Artık gollerimle konuşulmak istiyorum” diyerek gol sözü verdi. Başkan Mustafa Cengiz, “Falcao onurlu ve haysiyetli bir insan. Kendine fazlaca dikkatli bakıyor.

Onun her alanda Galatasaray’a katkı vereceğini inanıyorum” söylediği oyuncunun da Trabzonspor’a karşı oynamayı fazlaca istediği anlatım edildi.

Artık golleriyle konuşulmak isteyen tecrübeli futbolcunun, teknik direktör Fatih Terim’le yapmış olduğu toplantıda Trabzonspor karşısında oynamayı fazlaca istediğini dile getirmiş olduğu ve “Atacağım gollerle taraftarlara kendimi affettirmek istiyorum” söylediği öğrenildi.

AYLAR SONRA SAHAYA İNECEK

Radamel Falcao, bir sıkıntı yaşanmaz ve Trabzonspor karşısında oynarsa 62 gün sonrasında forması kavuşacak. 24 Ekim’de oynadığı son karşılaşmada BB Erzurum’a şık bir gol atan ve o maçın arkasından antrenmanda sakatlanan Kolombiyalı futbolcu, maçları tribünden takip etmek zorunda kalmış ve bu da eleştirileri bununla beraber getirmişti.

Sezon başlangıcında gebe olan eşini düşünerek Inter Miami’ye ‘Hayır’ diyen Falcao’nun düşüncesinde değişim olmadığı ortaya çıktı. Başkan Mustafa Cengiz’in Radamel Falcao için, “Devre içinde duracak mı, bir şey diyemem. Her şey olabilir” diyerek ayrılık için kapıyı aleni bırakmıştı.

Sezonu Galatasaray formasıyla tamamlamaya emin olduğu belirtilen 34 yaşındaki dünya yıldızı, Amerika Birleşik Devletleri ihtimalini yazın değerlendirmek istediği öğrenildi.

Galatasaray’ın İmparator lakaplı Teknik Direktörü Fatih Terim, yapılacak olan Karadeniz’in bordo mavili ekibi Trabzonspor karşılaşmasına birtakım sürprizlere hazırlanıyor.