GALATASARAY DERBİ TAKTİKLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Sarı kırmızılı aslan Galatasaray 21 Kasım Pazar yani yarın akşam oynanacak olan Fenerbahçe derbisi için tüm hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Galatasaraylı oyuncular, yönetim ve teknik ekip bir olağanüstü hal yarattı ve bu süreçte hem sistemli hem de düzenli bir şekilde hazırlıklarına devam ediyorlar.

Aslan Galatasaray için bu derbi çok önemli. 21 puanla 4. Sırada yer alan Galatasaray bu galibiyeti alarak üst sıralara çıkmanın peşinde koşacak. Trabzonspor ile arasındaki puan farkı 9 olan Galatasaray’ın hedefi bu puan farkını ilk olarak sabit tutmak ve Trabzonspor maç kazansa bile arasındaki puan farkının hiç açılmamasını sağlamak.

GALATASARAY’DA GALİBİYET İKRAMİYESİ

Galibiyet için oyuncularına prim de verecek olan Galatasaray kesenin ağzını açtı. Galatasaray Fenerbahçe derbisinin kazanılması durumunda oyuncularına 4 milyon tl prim verecek. Aynı zamanda da Burak Elmas ve yönetim tüm oyuncuların önceden kalan ödemelerini de hesaplarına yatırarak onları daha da motive etti.

Galatasaray takımında yönetimin yaptığı ve yapacağı maddi jestlere ek olarak aynı zamanda da Fatih Terim önderliğinde tüm oyuncularla birebir görüşmeler başladı. Özellikle Muslera için terapi ayarlayan Fatih Terim her oyuncusunun kendi için psikolojik olarak rahatlamasını istiyor.

Zor bir derbi, taraftarının önünde olması Galatasaray’ı rahatlatan bir motive kaynağı olsa da Galatasaray için aynı zamanda da psikolojisi ağır bir maç olacak. Taraftarının desteğini alarak temkinli ve iyi hamleler ile bu maçı kazanmak isteyen Galatasaray rakibine izin vermek istemiyor.

GALATASARAY’DA MUSLERA’YA ÖZEL ANTRENMAN

Muslera’nın işi zor ve Muslera kadar savunmanın da işi zor. Marcao’ya bu derbide çok iş düşecek. Fatih Terim ilk 11’de ilk olarak sahaya Halil Dervişoğlu ve Mostafa Mohammed ile sahaya çıkacak.

Morutan Romanya milli takımından sakatlanarak döndüğü için onu ilk başta yedekte tutup ikinci yarıda kullanmayı düşünüyor. Aynı zamanda da Kerem Aktürkoğlu içinde ikinci yarı planları var.

Teknik direktör Fatih Terim oyuncularının en iyi hallerini kullanmak için 90 dakika boyunca maçtaki taktiksel ve oyuncu performanslarını iyi değerlendirmek istiyor. Galatasaray derbi için nefeslerini tuttu ve 21 Kasım Pazar akşamı kendi evinde, kendi sahasında 52 bin taraftarı ile ezeli rakibi Fenerbahçe’yi yenmek istiyor.