Galatasaray Cezayirli Oyuncunun Sözleşmesini Uzatıyor

Sarı kırmızlı takım yeni sezona Giresun da açan ve sahadan 2-0 galibiyet ile 3 puanı alan Galatasaray da gözler İstanbul da ki Hatayspor maçına çevrilmiş olsa da bir yandan da kadrosunu güçlendirmeye ve sözleşmesi bitecek oyuncular ile yeni kontratlar yapmaya devam ediyor.

Feghouli 2 Yıl Daha Aslan

Sarı kırmızlı formada bir çok başarı elde eden 31 yaşındaki Cezayirli oyuncu ile Galatasaray yönetimi yeni sözleşme için görüşmelere başladı.

Takımı gençleştirmek isteyen tecrübeli hoca Fatih Terim Cezayirli oyuncunun tecrübesinden faydalanmak istemesinden dolayı oyunun sözleşmesinin uzatılması için yönetime verdiği rapor doğrultusunda Cezayirli oyuncu ile görüşmelere başlayan sarı kırmızılı yönetim kısa sürede oyuncu ile anlaşılacaktır.

Süper lig ve UEFA Avrupa Ligin de yoluna devam eden Galatasaray mevcut kadrosunu derinleştirmek istiyor.

Pandemi ve olası bir oyuncu sakatlığında yerlerini tecrübeli ve takımın eski isimleri ile değerlendirmek isteyen sarı kırmızılı yönetim tecrübeli oyuncuya 2 yıllık yeni bir sözleşme önerdiği ve oyuncunun bu anlaşmaya sıcak baktığı yönünde çıkan haberler arasında.

Süper Lig ve UEFA Avrupa Ligin de ayrı ayrı kadro ile çıkan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim Türkiye Kupasında da mücadele edilecek olmasından kadrodaki tecrübeli isimlerin tutulmasını istedi.

Gözden çıkarılan ve takımın gençleşmesinde sarı kırmızılı forma ile şans bulması bir hayli zor olan Cezayirli Sofiane Feghouli masaya oturan Galatasaray yönetimi oyuncunun aldığı yüksek yıllık maaşından neredeyse yarı yarıya indirim isteyen yönetim ancak bu şartlar ile oyuncu ile yeni bir sözleşmeye imza atabilirler.

Sarı Kırmızlı Yönetimden İndirim Şartı

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan tecrübeli oyuncu sarı kırmızılı takımda 3 Milyon 850 bin Euro yıllık ücret alan 31 yaşındaki oyuncu ya yarı yarıya maaşında indirime gitmek istemesi halinde imzalar atılacak.

31 yaşındaki oyuncu sarı kırmızılı formayı ve İstanbul da yaşamaktan çok mutlu ve keyifli olan Sofiane Feghouli bu teklife sıcak baktığı seneye serbest kalmasından ve kariyerine İstanbul da devam etmek isteyen yıldız oyuncu yıllık 1.9 Milyon Euro ya oynamaya sıcak baktığı yapılan teklifi kabul edeceği iddia edildi.