Fatih Terim

Galatasaray Bir Şampiyonluk Daha Kazanırsa Zengin Olacak

Süper Lig’de bitime çok az bir süre kala Galatasaray ekibi şampiyonluk sürecinde Trabzonspor ekibi ile başa baş gidiyor. Ligin sonunda kazanan yine sarı kırmızılı ekip olursa, kasası için 420 milyon TL’yi garantilemiş olacak.

Süper Lig’in sona ermesine az bir zaman kala Galatasaray ekibi şampiyonluğun en önemli takımlarından biri konumunda yer alıyor. Bu ligi de sarı kırmızılı ekip şampiyonluk sona bitirmiş olursa, takım 420 milyon TL’nin sahibi olacak.

Ligin 25’inci haftasında sarı kırmızılı ekip şampiyonluk yolundan en önemli ekiplerden biri olma yolunda ilerleyişini sürdürüyor

Geçen sezonlarda iki kez art arda şampiyonluk yaşayan aslanlar, bu ligi de şampiyonluk ile tamamlarsa kasasını ciddi bir miktar para ile doldurmuş olacak.

Sarı kırmızılılar bir defa daha şampiyonluk yaşarsa ekip 181 milyon TL’nin sahibi olacak. Öte yandan Devler Ligi’nin de gelirlerini elde edecek olan ekip, toplamda 420 milyon TL’nin sahibi olmuş olacak.

Her Şey Üst Üste Birikimin Sebebi

Takım yine ligin kazananı olursa, 74.6 milyon değerinde performans primi, birinci sırada bulunduğu için 35.6 milyon, geçmiş şampiyonluklar adına 70.4 milyon TL olmak üzere toplamda 181 milyon TL gelire sahip olmuş olacak.

Kasasına koyduğu bu paranın beraberinde son iki sezon için Şampiyon Ligi bonuslarını da kasasına eklerse, elde etmiş olacağı ücret 420 milyon TL olmuş olacak.