Fatih Terim

Galatasaray Beşiktaş Trabzonspor ve 3 Kulüp Daha PFDK’ya Sevk Edildi

Süper Lig’in büyükleri birer birer Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Edinilen bilgilere göre 6 Süper Lig kulübünün yer aldığı listede Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor da yer alıyor.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu öncesi hazırlıklara tüm hızıyla devam ediliyor. Yeni sezonun başlamasına günler kala ise edinilen bilgilere göre 6 Süper Lig kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

6 Süper Lig kulübünün yer aldığı listede ise Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un da yer aldığı öğrenildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, 6 kulübün de talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle disipline gönderildiği ifade edildi.

Disiplin İhlalleri Nedeniyle

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nin Süper Lig’de mücadele eden 6 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmesi, spor gündemine bomba gibi düştü. Konuya ilişkin açıklama ise federasyondan geldi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, 2020-2021 sezonu hazırlıkları çerçevesinde oynanan özel maçlarda disiplin ihlalleri yaşandığı belirtildi. Buna göre de Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Kasımpaşa, MKE Ankaragücü, Demir Grup Sivasspor PFDK’ya sevk edildi.

6 kulübün de talimatlara aykırı bir şekilde hareket etmesi gerekçesiyle disipline gönderildiği belirtildi. Ayrıca TFF 1. Lig’den de Altay ve Menemenspor’un talimatlara aykırı hareketleri sebebiyle PFDK’ya sevk edildiği öğrenildi.

Güncel Yazılar