Galatasaray

Galatasaray B Planını Uygulamaya Geçti

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte yeniş sezon için hazırlık yapan spor kulüpleri ise gelecek süreç için güçlü bir kadro kurmak için sıkı çalışmalarına devam ediyor.

Ekonomik krizin de ciddi bir boyutta yaşandığı dönemde, bazı oyuncular için ayrılık çanları çalarken, bazı planlar ise tahmin edildiği gibi yürümüyor. Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray yönetimi de gelecek sezon için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Kadroda Mariano, Şener Özbayraklı ve Martin Linnes ile yollarını da bu anlamda ayırmaya karar veren sarı kırmızılı yönetim, şimdi yeni bir ismin peşinde.

Şampiyonluk anlamında güçlü adaylardan biri olan Galatasaray, önümüzdeki sezona daha güçlü çıkmak istiyor. Bu bağlamda da Olympiakos ekibinde forma terleten Elabdellaoui ile görüşme sağlıyordu. Fakat sarı kırmızılı yönetim, başarılı sporcu ile maddi bakımdan bir anlaşma gerçekleştiremedi. Onun yerine ise B planını gerçekleştirmek üzere harekete geçti.

1 Milyon Euro Ret Aldı
Elabdellaoui yerine Nazım Sangare ile görüşmelere başlayan Galatasaray, özellikle de kadrosunda sağ bek mevki için ciddi değişimlere hazırlanıyor. Sarı kırmızılı yönetim, Omar Elabdellaoui ile maddi anlamda uzlaşma sağlamadığı için de Nazım Sangare’ye rotalar çevrildi.

Edinilen bilgilere göre Norveçli sağ bek futbolcunun kabul etmediği fiyatın 1 milyon Euro olduğu öğrenildi. Bu ret kararı da cimbomu 25 yaşındaki Sangare’ye yöneltti.