Galatasaray Avusturya Kampını Tamamladı

Teknik direktörü Okan Buruk önderliğinde Avusturya’da kamp yapan Galatasaray, kampın son gününde Graz’da bulunan Weinzödl spor merkezinde Thermen stadyumunda Çekya ligi takımlarından FK Pardubice ile hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Kampın son gününde oynanan hazırlık maçı Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk adına gelecek sezon kadroda şans bulacak oyuncuların tespiti için büyük 1 önem taşıyordu neredeyse bütün oyunculara şans veren teknik direktör Okan Buruk gelecek sezon için Galatasaray kadrosunda bu oyuncuların devam edip etmeyeceğini bu maç ile belirledi.

Galatasaray – FK Pardubice Hazırlık Maçı

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk’un FK Pardubice karşısında 4 2 3 1 dizilişinde tercih ettiği ilk 11 şu şekilde:

  Galatasaray 
  Okan Buruk 
Omar Elabdellaoui Victor Nelsson Emin BayramKazım Can Karataş
  Berkan Kutlu Aleksandru Cicaldau 
Barış Alper Yılmaz Olimpiu Morutan Emre Kılınç
  Oğulcan Çağlayan 

Yedekler: Berk Balaban, Metehan Baltacı, Efe Akman, Hamza Akman, Ali Turap Bülbül, Yunus Akgün, Özgür Baran Aksaka, Eren Aydın, Beknaz Almazbekov, Aytaç Kara, Emre Akbaba, Ömer Bayram, Bafetimbi Gomis, Muhammed Kerem Aktürkoğlu ve Taylan Antalyalı

Yeni transfer Sergio Oliveira ve rahatsızlığı bulunan Abdülkerim Bardakçı’nın yanı sıra Fernando Muslera, Patrick Van Aanholt, Batuhan Şen, Jankat Yılmaz ve Emirhan Kayar FK Pardubice maçında kadroya alınmadı.

FK Pardubice’de teknik direktör Jaroslav Novotny’in Galatasaray karşısında 4 3 3 dizilişinde tercih ettiği ilk 11 şu şekilde:

  FK Pardubice 
Adam Lupac Pavel Cerny Dominik Mares
  Tomas Solil Dominik Janosek Michal Hlavarty 
Matej Helesic Martin Toml Tomas Vlcek Bernardo Rosa
  Jakub Markovic 

Yedekler: Kâmil Vacek, Ondrej Chveja, Emil Tischler, David Huf, Cojtech Sychra, Viktor Budinsky, Svoboda, Jaba

Maç İçerisinden Notlar

Mücadelenin ilk yarısında sarı kırmızılı ekip rakip kalede daha etkili olurken gol sesi çıkmadı. Aynı zamanda mücadelede henüz beşinci dakikada genç stoper oyuncusu emin bayram sağ ayak bileğinden sakatlandı. Ciddi bir bilek burkması yaşayan Emin Bayram oyuna devam edemedi ve yerine bir diğer genç stoper Metehan Baltacı oyuna dahil oldu.

Mücadelenin ikinci yarısına başlarken Okan Buruk, takımda birçok oyuncu değişikliğine gitti. Galatasaray‘da oyuna dahil olan isimler ise şu şekilde: Taylan Antalyalı, Muhammed Kerem Aktürkoğlu, Bafetimbi Gomis, Ömer Bayram, Emre Akbaba, Aytaç Kara, Yunus Akgün, Ali Turap Bülbül ve Hamza Akman mücadelenin ikinci yarısında forma şansı bulan isimler.

FK Pardubice’de ise değişiklikler şu şekilde: Kâmil Vacek, Ondrej Chveja, Emil Tischler, Svoboda, David Huf, Cojtech Sychra, Jaba, Viktor Budinsky Maçın ikinci yarısında da iki takımda pozisyonlar yakalasa da Galatasaray daha üstün bir oyun oynamayı başardı. Her iki takımda gol atmayı başaramadı ve mücadele 0 0 golsüz eşitlik ile sona erdi.