GALATASARAY AVRUPA‘DA LAZİO DEPLASMANINDA

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon UEFA Avrupa liginde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ekip olmuş durumda.

Süper lig de iyi bir sezon geçiremeyen sarı kırmızlılar UEFA Avrupa liginde grup aşamasından çıkmayı başaran takım son karşılaşmasında ise İtalyan devi Lazio ile deplasmanda grup liderliği için karşı karşıya gelecekler.

Grupta liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızlı takım Galatasaray grup aşamasında henüz bileğini büken çıkmadı.

Lazio ile deplasmanda zorlu bir mücadele bekleyen Galatasaray grubu lider olarak bitirmesi halinde direk son 16 ya kalarak büyük bir avantaj elde edecekler.

E GRUBUNDA LİDER GALATASARAY

Sarı kırmızlı takım UEFA Avrupa liginde E Grubunda geride kalan 5 karşılaşma sonun da grup aşamasından çıkmayı garantilediler.

Geride kalan 5 karşılaşmada sarı kırmızlı takım Galatasaray 3 galibiyet 2 beraberlik alarak topladıkları 11 puan ile grupta lider konumdalar. Grup aşamasında henüz yenilgi ile tanışmayan sarı kırmızlı takım zorlu deplasmanda alacakları 1 puan ile grubu lider olarak tamamlamayı başaracaklar.

Grubun ilk karşılaşmasında Lazio ‘yu 1 – 0 lık skor ile yenerek 3 puan ile başlayan sarı kırmızlı takım Galatasaray ikinci mücadelede ise Fransa ‘ da Marsilya nın konuğu oldular. Marsilya’ dan da 0 – 0 beraberlik ile dönerek 1 puan daha hanesine yazdırmış oldular.

Grup aşamasında ki 3. Ve 4. Karşılaşmaların da Rus ekibi Lok. Moskova deplasmanın da ilk maçta 1 – 0 galip olarak dönen sarı kırmızlılar rövanş maçında ise kendi sahasında 1 – 1 gollü beraberlik ile ayrıldılar.

Gruptan çıkmalarını sağlayan karşılaşma ise kendi sahasında Marsilya karşılaşması oldu. Fransız ekibi Marsilya ‘ yı 4 – 2 ile mağlup ederek gruplardan çıkma başarısını elde etmiş oldular.

Zorlu Lazio karşılaşması öncesinde süper lig de Altay ile karşı karşıya gelecek olan sarı kırmızlılar süper lig de kayıpsız ve sakatlık yaşamadan zorlu mücadeleye gitmek istiyorlar.

RAKİP LAZİO NE DURUMDA?

Sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ ın UEFA Avrupa liginde ki rakibi Lazio İtalya Seri A ‘ da 9. Sırada yer alıyorlar.

Seri A ‘da sarı kırmızlı takım Galatasaray gibi şampiyonluk yarışından uzak kalan İtalyan devi Lazio bu sezon Seri A da geride kalan 15 hafta da 22 puan toplaya bildiler. Lazio Seri A da 15 karşılaşmada 6 galibiyet alırken 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldılar.

UEFA Avrupa ligi karşılaşması öncesine Lazio’ da zorlu Sampdoria deplasmanın da olacak olan takım lig de son 3 karşılaşmasında da 3 puan alamadılar.

Zorlu karşılaşma öncesinde sakat oyuncusu bulunmayan İtalyan devi Lazio ‘da sarı kırmızlı takımı mağlup ederek grup aşamasını lider olarak tamamlamanın planlarını yapıyor olmalılar.

Lazio da UEFA Avrupa liginde gruplardan çıkmayı garantileyen takım liderlik mücadelesi için sarı kırmızlı takımı yenmek zorundalar.