Galatasaray 2 Yıldızı İçin Harekete Geçti

Transferin son gününde kadroya katılan ve sergilediği performanslarıyla kısa bir zamanda sarı kırmızılı taraftarları adeta mest eden iki yıldız oyuncunun bonservislerini almakta maddi açıdan güçlük çeken yönetim, her iki oyuncuyu da 1 sezon daha kiralamak için düğmeye bastı. Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada hazırlıklarına Antalya’da devam eden Galatasaray, bir yandan da Ocak ayı transfer dönemi için çalışmalarına başladı. Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, geçtiğimiz günlerde transfer ile ilgili sessizliğini bozarak, takım için kadro mühendisliğinin çok önemli olduğunu, transferle ilgili iyi bir şekilde hazırlandıklarını, bir liste yaptıklarını, bütün mevkilerle ilgili her an her şeyin olabileceğini ve her mevkiye hazırlık yaptıklarını açıklamıştı.

Galatasaray’ın son olarak Belek kampında düzenlediği idman basına kapalı olarak yapıldı. Sarı kırmızılı takım, bugün İtalyan ekibi Lazio ile bir hazırlık maçı yapacağından dolayı, son antrenmanda taktiksel çalışmalar üzerinde durduğu öğrenildi. Genç teknik direktör Okan Buruk, bu karşılaşmada yine fazla forma şansı alamayan futbolcuların çoğunlukta olduğu bir kadro ile takımını sahaya çıkaracak.

Rashica Ve Icardi İle 1 Sezon Daha Mı?

Galatasaray’da kiralık oynayan yıldız oyuncular için sürpriz bir operasyon başladı. Sarı kırmızılı takıma yaz transfer sezonunun son gününde kiralık olarak katılan Milot Rashica ve Mauro Icardi’nin 1 sezon daha yola sarı kırmızılı takımda devam etmesi için Galatasaraylı kurmaylar düğmeye bastı. Ligin ilk bölümünün ardından fiziksel formunu bulduktan çok kısa bir süre sonra Galatasaray’a büyük katkı veren, hem Beşiktaş’a hem de Başakşehir’e karşı alınan zaferlerde başrol oynayan Mauro Icardi‘nin bonservisiyle ilgili yapılan çalışmalar ekonomik şartlar nedeniyle sonuçsuz kaldığı için, Galatasaraylı kurmaylar mecburen geri atmak zorunda kalmıştı.

Paris Saint Germain’in, Arjantinli golcü için tam 30 milyon Euro gibi bir talebi var. Ancak Galatasaraylı kurmaylar vazgeçmeyerek 29 yaşındaki oyuncuyla tekrar görüşüp bir sözlü anlaşma sağladı. Buna göre Icardi ile görüştükten sonra PSG ile temaslarda bulunan sarı kırmızılı yöneticilerin, oyuncuyu 1 sezon daha kiralamak istediği öğrenildi.

Gelecek Cevaplara Göre Yol Haritası Güncellenecek

Tıpkı Mauro Icardi’ye benzer bir süreç ve sorun Milot Rashica için de geçerli oluyor. Kulübü Norwich Rashia’nın bonservis beklentisini bir hayli yüksek tutunca, sarı kırmızılı kurmaylar 26 yaşındaki kanat oyuncusunu da takımda tutmak ve tekrar kiralamak için bir formüle yöneldi. Galatasaraylı yöneticilerin esas amacı, her iki yıldız oyuncunun kulübüyle de Ocak ayı ara transfer döneminde anlaşma sağlayarak, gelecek sezonu garanti altına almak.

Böylece Galatasaray takımı da, bu iki pozisyon için yalnızca alternatif yerli takviyesine odaklanma çalışmaları yapacak. Hem Milot Rashica’nın hem de Mauro Icardi’nin Galatasaray takımında kalmaya devam etmek istemeleri bu operasyondaki en büyük avantaj olacak.